Міжнародний день пам'яті работоргівлі та її ліквідації

23 серпня кожного року відзначають цей день. Дату встановили ще в 1998 році в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791-му. Це стало початком процесу ліквідації системи рабства. ЮНЕСКО пропонує всім державам-членам ООН приймати участь в пам'ятних заходах.

Незважаючи на той факт, що рабство давно скасували, воно все ще існує в інших формах. Ця проблема зачіпає мільйони людей в світі. Згідно з даними ООН щороку мільйони людей, серед яких зазвичай діти і жінки, стають жертвами насильства і обману, їх перетворюють в «живий товар» і експлуатують.

День Державного прапора України

Це державне свято встановлено Указом Президента України в 2004 році. Свято відзначають тільки в Києві, так як в 1990 році сьогоднішній прапор (синьо-жовтий) підняли над Київською Державною адміністрацією.

Поєднання синього і жовтого кольорів на прапорі оформилося остаточно як едінонаціональне на початку ХХI століття. Як свідчить сучасна інтерпретація: жовтий колір означає стиглі ниви пшениці (символ достатку), синій - ясне небо. Протягом останніх років в цей день проводять комплекс урочистих заходів, а також роз'яснюють і освічують про важливість національного символу, розповідають про історію прапора та інших українських символів. Проводять конференції і круглі столи.

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання Вже відомі ціни на електроенергію для населення: чого чекати від платіжок В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови
Показати ще

Православні свята:

  • Успенський піст.
  • Післясвято Преображення Господнього.
  • Мучеників архідиякона Лаврентія, священномученика Сикста, Фелікіссіма і Агапіта дияконів, Романа, Римських.
  • Блаженного Лаврентія, Христа ради юродивого, Калузького.

Лаврентіїв день

У цей день церква вшановує пам'ять святого архідиякона Лаврентія Римського. Його ім'я означає «увінчаний лавром». Лаврентій народився в місті Оска, Іспанія, і навчався у архідиякона Сикста. Став дияконом, коли вчитель став єпископом Риму. Він повинен був стежити за скарбницею і займатися проблемами бідняків. Лаврентія, як і Сикста, стратили в 238 році. Тоді проводилися гоніння на християн імператором Валеріаном. Лаврентія шанують і православні, і католики. Художники не раз зверталися до його фігурі, наприклад Тіціан і Фра Анджеліко.

У народі вважалося, що Лаврентій може допомогти від хвороб очей, йому молилися, просили захисту від зурочення. За повір'ям, якщо вода в ставку тиха, то осінь буде спокійною, а взимку не буде завірюх. По цьому дню визначали, якою буде осінь, якщо сонце - теплою, якщо дощ - похмурою. Такі ж прикмети були і про риболовлю на кінець осені.

Іменини в цей день

Олександр, Олексій, Антон, Аркадій, Василь, Віссаріон, В'ячеслав, Герман, Дмитро, Юхим, Іван, Ілля, Леонід, Матвій, Михайло, Миколай, Памфіл, Петро, Сава, Сергій, Степан, Федір, Яків