День Незалежності України

Це одне з найважливіших державних свят нашої країни. Його встановили в 1992 році через постанову Верховної ради. Щороку свято відзначають 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР «Акту проголошення незалежності України». Це послужило приводом вважати дату - утворення української держави, якою вона є в сучасному вигляді. У цей день за традицією проходить безліч різноманітних заходів, урочистих і масових, розваг і парадів.

Національний день вафель в США

Сьогодні американські ласуни відзначають день вафель. Насправді вафлям відведено два свята: це і Міжнародне (25 березня). Але американські вафлі трохи інші. Вони не тонкі, не хрусткі. Їх готують в спеціальній сковороді-вафельниці з глибокими впадинками. Зазвичай вафлі квадратні, але можуть бути і круглими. Ямки нагадують стільники. Також важливим є те, що їх роблять з тіста, в якому є гашена сода. А в інших країнах тісто роблять на дріжджах.

Православні свята:

  • Успенський піст.
  • Післясвято Преображення Господнього.
  • Мученика архідиякона Евпла.
  • Преподобномучеників Феодора і Василя Печерських, в Ближніх печерах.

Федора Громового

У католицькому світі вшановують пам'ять святого апостола Варфоломія. Він - один з перших учнів Ісуса Христа. Загинув як мученик, у Великій Вірменії, яка зараз - південно-східна Туреччина.

У нас же відзначають преподобного Феодора. Він був князем Острозьким, Печерським в Дальніх печерах. У ченці постригся вже в похилому віці. А до цього був відомим князем, військовим, релігійним і державним діячем у Великому князівстві Литовському. Він допомагав з обороною і розвитком українського суспільства в XV столітті і був одним з засновників роду Острозьких. Феодор захищав Вільнюс від тевтонців, воював проти хрестоносців в Грюнвальскій битві. Його вважають небесним покровителем Волині.

Популярні новини зараз

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Розлучення, блуд, секс під час вагітності і зради: батюшка пояснив, що насправді забороняє Біблія

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

У цей день доброю ознакою є блискавка і грози - тоді наступний рік буде врожайним і мирним, а осінь - довгою і теплою.

Іменини в цей день

Олександр, Василь, Макар, Максим, Марія, Марк, Мартін, Федір