Вчені Колорадського університету в Боулдері в США прийшли до висновку, що Сонце може породити викид енергії в тисячі раз могутніше звичайних спалахів, який завдасть величезної шкоди технологічної цивілізації. Такі події, звані суперспалахами, зазвичай реєструвалися у молодих і активних зірок. Спочатку вважалося, що в Сонячній системі вони неможливі. Тривожне дослідження опублікували в журналі The Astrophysical Journal.

Суперспалах може відбутися в найближчу сотню років.

сонце
сонце

Астрономи з'ясували, що суперспалах з енергією до 10 в 35-го ступеня ерг можуть відбуватися раз на кілька тисяч років у зірок, які обертаються так само повільно, як і Сонце. Частота спалахів з збільшенням її сили зменшується за степеневим законом, тобто чим сильніше спалах, тим рідше вона відбувається. Тому астрономи прийшли до висновку, що Сонце раз на кілька тисяч років, здатне створити катастрофічні події.

Сонце
Сонце

Популярні новини зараз

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

Суперспалах не призведе до масового вимирання і екологічної катастрофи, незважаючи на те, що вона буде в тисячі разів сильніше звичайної сонячного спалаху. Вона не спалить лісу і не обдаст всіх людей і тварин на Землі шкідливим ультрафіолетовим випромінюванням. Проте її наслідки виявляться важкі для людської цивілізації, чиє існування тісно пов'язане з супутниковими та іншими технологіями. Сплеск високоенергетичного випромінювання виявиться фатальним для електроніки та телекомунікаційних систем і може стати смертельно небезпечним для астронавтів на орбіті.