У середу, 28 березня, за новим стилем православні християни по всьому світі святкують День Пам'яті святого мученика Нікандра Єгиптянина.

Як відомо, цей святий мученик жив ще в 3 столітті і постраждав в Єгипті за часів імператора Діоклетіана, який був відомий своїми жорстокими гоніннями на християн. Зазначимо, що за покликанням Нікандр був лікарем і під час гонінь відвідував в'язнів у темницях християн, безоплатно надавав їм допомогу, приносив їжу, доглядав за хворими і немічними, а також хоронив померлих.

В один день святий прийшов до місця, де були кинуті на поталу звірам тіла вбитих мучеників-християн. Побоюючись ховати їх вдень, Нікандр дочекався ночі і під покривом темряви здійснив обряд поховання.

При цьому святий Нікандр здійснював обряд з усіма пересторогами, щоб не бути схопленим язичниками, але був помічений. До Діоклетіану відразу полетів донос, і святий Нікандр був негайно схоплений і підданий тортурам. Незважаючи на небачені досі катування, святий Нікандр не відрікся від Христа, але, навпаки, тільки зміцнивши свою віру в Ісуса Христа, мужньо і радісно зазнав всі випали страждання. Життя святого Нікандра Єгиптянина обірвалося в 302 році.

Популярні новини зараз

Вагітна Катерина Осадча "сховалася" в морі від страшних пожеж у Туреччині

Похолодає до 22 градусів: в Україні літо закінчиться раніше терміну, прогноз на початок тижня

Чоловік "ожив" на своєму власному похованні: ледь не засипали землею

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

Олександрів день

Дата за старим стилем: 15 березня свято отримало назву на честь двох святих мучеників Олександрів, пам'ять яких святкується в цей день, 28 березня, разом із пам'яттю Агапія і ще п'яти мучеників, які постраждали за віру в 4 столітті н.е.

Відзначається, що саме на Олександра віруючі чекали прильоту перших чайок — це віщувало весняне тепло і швидкий початок льодоходу. А ось якщо птахи відразу починали купатися — це обіцяло непогожу погоду.

Нагадаємо, що Вербну неділю відзначається щороку за тиждень до Великодня. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святили гілки верби. Свято має не лише багате історією і великою кількістю традицій та обрядів, але і певними заборонами на вчинення певних вчинків.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в цьому році православні віруючі відзначатимуть головне християнське свято – 8 квітня. Здавна це свято вважається найголовнішим для всіх християн світу.