Планета, яку нещодавно виявили астрономи, дає вченим нове розуміння того, як виглядатиме наша Сонячна система після того, як Сонце згасне. Завдяки новому відкриттю можна зробити приблизний прогноз того, які події відбуватимуться тут через 5-6 мільярдів років.

Нещодавно відкрита планета обертається навколо гарячої сфери, яка колись була материнською зіркою, подібною до нашого Сонця. Через близькість до свого "Сонця" атмосфера планети весь час випаровується і створює газовий диск навколо вмираючої зірки. Дана космічна система моделює долю нашої Сонячної системи в далекому майбутньому. Про це стало відомо завдяки повідомленням американських наукових видань.

За інформацією астрономім, біля білого карлика, який знаходиться на відстані 2000 світлових років від Землі, є гігантська планета розміром з Нептун або Уран. Цей білий карлик в п'ять разів гаряче поверхні нашого Сонця. Його температура майже 28 000 градусів за Цельсієм. З іншого боку, планета, що обертається навколо білого карлика, крижана і вдвічі більше маси вмираючої зірки. Планета обертається навколо своєї материнської зірки всього за десять днів. Коли білий карлик ближче всього підходить до планеті, його високоенергетичні частинки поступово здувають атмосферу планети.

Космос
Космос

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський зізнався у готовності дати відсіч Росії: "Є підтримка"

Юрій Нікітін вперше розповів про здоров'я Андрія Данилка: "У нього серйозні проблеми"

Тіна Кароль в балаклаві заінтригувала секретом, який турбує багатьох: "Неприємно дивитися"

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Показати ще

Таким чином гігантська планета втрачає свою атмосферу через зоряну реліквію, залишаючи за собою хвіст, схожий на комету. Білий карлик бомбить космос високоенергетичними фотонами і притягує до себе газ планети зі швидкістю понад 3000 тонн на секунду. Це перший в історії прямий доказ того, що планета змогла пережити катастрофічний процес, обумовлений вмираючою зіркою, білим карликом.

Нагадаємо, вчені виявили чорну діру, існування якої неможливе.

Як повідомляв Знай.uа вчені виявили надшвидку зірку: покине Чумацький Шлях назавжди.

Знай.uа писав, NASA вийшла на слід позаземного життя на Марсі: нові подробиці.