29 травня православна церква вшановує пам'ять Преподобного Феодора Освященного. Він походив з Єгипту і був сином багатих і знатних батьків-християн. У ньому рано проявилося прагнення до чернечого життя, і в 14 років Феодор таємно пішов з дому і оселився в одному з монастирів. Почувши про преподобного Пахомія Великого, він запалився бажанням побачити подвижника. Преподобний Пахомій з добротою прийняв юнака і залишив у своїй обителі, де Феодор швидко досяг успіху в усіх чернечих подвигах.

Після смерті Пахомія святий Феодор керував Тавенніським монастирем, а пізніше став на чолі всіх Фіваїдських обителей. Він прославився святістю життя і даром чудотворінь. Спочив Преподобний Феодор у глибокій старості, у 368 році.

У народі Феодора (Федора) прозвали Житником, оскільки його свято вважалося останнім днем, підходящим для посіву ярових. Так і говорили: «У Житника турбота — ячмінне поле боронувати». На стіл на честь дня Федора подавали кашу — манну, ячмінну, гречану або пшоняну.

На Федора неодмінно квітнула горобина. По цій прикметі люди дізнавалися про те, що літнє тепло остаточно встановилося і більше не зміниться заморозками. Тим більше що черемшина — головна провісниця холодних ранків — до цього часу вже не квітла.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павлiка Репяхова показала себе в три роки: відразу зрозуміло, на кого схожий малюк

Тоня Матвієнко показала маленьку копію Мірзояна на тлі річки: татова дочка

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Показати ще

Приказки та прикмети на Федора Житника

- Грянув грім – до хорошого врожаю зернових.
- При посадці ячменю дме східний або південно-західний вітер – зерна вродить мало.
- Зацвіла горобина – буде тепло і вдасться рибалка. Якщо цвіте пишно – уродиться овес і льон.
- Якщо на озерах і ставках з'явилися латаття – холодів більше не буде.
- Не видно метеликів після дощу – негода незабаром повернеться.
- Під час дощу чути квакання жаб – погода скоро налагодиться.
- Якщо у цей день ластівки сідали на гнізда, то червень очікували спекотний, а якщо ластівки продовжували веселитися і грати в польоті, то червень буде дощовий і холодний.
- Ті, що народилися 29 травня суворі і надійні, хоча трохи і ліниві. Носити їм слід амазоніт.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що народне свято Пахом Теплий відзначається 28 травня 2018 року.