Вчені звернули увагу на те, що у безлічі досліджень менопауза (зупинка менструального циклу) наступала пізніше у заміжніх жінок порівняно з незаміжніми, пише Vokrugsveta.

Зазвичай менопауза настає у жінок в 44-54 роки. Проте досі неясно, чим викликаний такий значний розкид у віці.

Задоволення, фото freepik

Меган Арно і Рут Мейс з Університетського коледжу в Лондоні запропонували два можливих пояснення цього факту. Перше передбачало, що на припинення менструацій впливає сам контакт з чоловіком: його феромони можуть діяти на організм жінки, підтримуючи її у фертильному стані.

Популярні новини зараз

Пенсії, вихідні та "прозорі" банки, що зміниться з 1 березня для українців

Труп львів'янки вирізали з машини - пекельна ДТП на трасі Київ-Чоп приголомшила Україну

До Львова звезуть заражених коронавірусом українців, губернатор Козицький ошелешив заявою

Двох львів'ян вбила страшна інфекція, схоже на коронавірус

Показати ще

Друге пояснення пов'язано з сексом: оскільки у сімейних людей він в середньому трапляється частіше, ніж у неодружених, то можна припустити, що менопаузу відсуває саме він.  Вчені працювали з вибіркою в 2936 жінок з американського Загальнонаціонального дослідження жіночого здоров'я, які увійшли в дослідження в 1996-1997 роках.

Інтим, фото freepik
Інтим, фото freepik

На цей момент у всіх з них були цілі яєчники (по меншій мірі один), тривали менструації, і жодна з учасниць не була вагітна. Протягом 10 років вони щороку приходили на огляд до лікаря і відповідали на опитувальники. Крім стану менструального циклу жінки розповідали про те, як часто вони займаються сексом і живуть зі своїм романтичним партнером.

Також у своєму аналізі дослідниці враховували їх індекс маси тіла, наявність шкідливих звичок, рівень освіти, кількість дітей, вік початку менструацій і концентрацію жіночих статевих гормонів в крові. На момент початку дослідження середній вік жінок був 45 років. За 10 років спостережень у 45 % настала менопауза, в середньому 52 року.

Автори роботи підрахували, що у тих з них, хто регулярно (хоча б раз в тиждень) займався сексом, ризик настання менопаузи був на 28 % нижче, ніж у тих, хто взагалі не жив статевим життям. У тих, хто займався сексом раз на місяць, ризик виявився нижче на 19 %.

Гіпотеза феромонів не підтвердилася: ризик припинення менструацій практично не розрізнявся залежно від того, чи жила жінка з партнером або з яким-небудь іншим чоловіком.

Дослідниці підтвердили свою другу гіпотезу, згідно з якою час настання менопаузи пов'язано з частотою статевих актів. 

Нагадаємо, чоловіки мріють, а жінки бояться: медики назвали усі плюси та мінуси анального сексу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що жінки назвали плюси сімейних відносин.

Також "Знай.uа" писав, що вчені розповіли, чому чоловіки плачуть після інтиму.