30 липня за народним календарем відзначається свято Марина з Лазарем. Ще це дата вшанування двох святих — Маргарити Антіохійської (вона ж — православна свята Марина) і Лазаря Галісійського.

30 липня: яке сьогодні свято

Наші предки день Марини з Лазарем називали часом блискавиць, блискавок без сильного грому й дощу, які віщували серйозні масштабні пожежі і псували зір людей. Дивитися на них було категорично заборонено. При цьому слов'яни говорили: «Суха блискавка калить хліб у цвіті, наводить жито на траву».

Блакитні спалахи блискавиць — «зорі з лазорями» — насправді це відблиски далеких гроз, однак наші предки про їх появу складали таку легенду: колись жила-була морська царівна на ім'я Марина. В один непогожий день дівчина втекла з покоїв свого батька, Морського царя, на суху землю. З тих самих пір щороку в день народження Марини її батько згадує про вибагливу і неслухняну дочку і гнівається, пронизує небо яскравими вогняними стрілами.

Відзначається, що Вогняна Марія (православна свята Марина) - сестра Іллі-пророка, чий день віруючі вшановують трьома днями пізніше - 2 серпня. Згідно з народними повір'ями, Вогняна Марія змушена приховувати від брата день його іменин, інакше він так розвеселиться, що громом і блискавками знищить все навколо. Є й інша версія: коли на святого Іллю і після свята не йде настільки необхідний дощ, народ каже, що Вогняна Марія ще не нагадала про іменини своєму братові Іллі.

Крім того, зазвичай в ці дні було прийнято починати готуватися до наближення холодів. Ще на Марину з Лазарем слов'яни спостерігали і за погодою. Так, в народі вважалося, що осінь буде такою, як два останніх дня липня і перший день серпня.

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Нагадаємо, що 29 липня віруючі по всьому світу відзначають День пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів.

Як повідомляв портал Знай.uа, 29 липня за народним календарем відзначається Фіногеєв день.

Також портал Знай.uа писав, що в неділю, 29 липня в усьому світі відзначається Міжнародний день тигра (International Tiger Day).