30 липня християни всього світу відзначають велике свято - День пам'яті Святої великомучениці Марини. "Знай.юа" розповідає про головні заборони свята.

День Святої великомучениці Марини: історія

Великомучениця Марина Антіохійська народилася в місті Антіохії, яке розташоване на території Малої Азії. Її батько був язичницьким жерцем. Коли Марина була ще зовсім маленькою, її мати померла. А батько не хотів займатися вихованням дочки. Тому дівчинка жила і виховувалася у місцевої годувальниці, яка була таємною християнкою.

В часи страшних гонінь християн імператором Діоклетіана Марину схопили і закрили в темній темниці. Дівчині було тоді всього 15 років. Правитель міста наказав зрадити дівчину жорстоким тортурам - її били, прибивали цвяхами до стіни і поранили залізними вилами.

Однак після того, як Марину повернули назад до в'язниці, вона почала благати Бога про порятунок і зцілення. Яке ж було здивування правоохоронців, коли вранці вони виявили абсолютно здорову дівчину.

Тоді правитель Олімврій наказав втопити християнку. Але коли її занурювали в воду, раптово з небес спустилася біла голубка, несучи в дзьобі золотий вінець. Узи, накладені на святу Марину, самі собою розв'язалися.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Вражений дивом народ став славити Істинного Бога, і багато хто увірував. А розлючений правитель наказав стратити Марину і тих, хто увірував в одного Бога.

День Святої великомучениці Марини: що потрібно робити

Як і на більшість православних свят, на День Святої Марини прийнято йти до церкви на урочисту літургію.

Крім того, Марина вважається покровителькою дітей і вагітних. Це пов'язано з тим, що коли Святу стратили, їй було всього лише 15 років. З тих вона покликана захищати всіх дітей від небезпеки і загроз. Тому матерям і вагітним варто йти до церкви і молиться про здоров'я своїх дітей, навіть якщо вони ще не народжені.

Якщо ж в храмі немає ікони Марині, то можна помолитися біля будь-якої іншої жінці-святій.

Крім того, вважається, що в цей день потрібно купатися в озері або річці. Адже саме там Марина пізнала сяйво Боже, яке зцілило її тіло і душу. Багато православних вірять, що така процесія їм також допоможе вилікувати хвороби і рани.

День Святої великомучениці Марини: що категорично не можна робити

Традиційно, на православних свято забороняється займатися важкою працею. Наприклад, прибирати або робити ремонт.

Основна заборона стосується відносин з дітьми. Вважається, що 30 липня категорично забороняється лаяти або навіть підвищувати голос на дітей. По-перше, такі методи можуть зашкодити психічному здоров'ю дитини, а по-друге, це може образити Святу Марину, яка всіляко оберігає кожну дитину.