У вівторок, 24 липня, православна церква відзначає День пам'яті рівноапостольної княгині Ольги. Так, у нашому матеріалі викладена біографія і головні досягнення святої.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвята рівноапостольна велика княгиня Ольга (при хрещенні Олена) була із знатного роду Гостомисла. З відкритих джерел відомо, що майбутня княгиня народилася в селі Вибути Псковської землі, в язичницькій родині князів Ізборських.
Також відомо, що Ольга в 903 року вона вийшла заміж за великого князя Київського Ігоря. У 945 році його вбили повстанці, тоді їй довелося взяти на себе обов'язки державного правителя при трирічному синові Святославові.
Найбільш княгиня Ольга прославилася як великий творець державного життя і культури Київської Русі. Так, у 954 році з метою релігійного паломництва і дипломатичної місії вона приїхала до Царгорода, де її з пошаною прийняв імператор Костянтин VII Багрянородний. Під час поїздки правителька Русі відзначила красу і велич християнських церков і зібраних у них святих ікон.
Після того, як Ольга повернулася з Візантії, вона несла християнське слово ідолопоклонникам. При цьому княгиня споруджувала перші християнські храми: в ім'я святого Миколая над могилою першого київського князя-християнина Аскольда і Святої Софії в Києві над могилою князя Діра, храм Благовіщення в Вітебську, храм в ім'я Святої і Живоначальної Трійці в Пскові, місце для якого, по старим літописам, їй було зазначено понад «Лучем Трисиятельного Божества» — на березі річки Великій вона побачила з неба «три пресветлых луча», що сходять.
Рівноапостольна велика княгиня після смерті (у 969 р.) заповіла відкрито здійснити погребіння її по-християнськи. Нетлінні мощі святої покоїлися в десятинній церкві в Києві.
Як повідомляв портал Знай.uа, молебень у столиці на Володимирській гірці і хресний хід 27 липня зараз знаходиться під питанням через масове блокування заходів.
Також портал Знай.uа писав, що деякі міфи про князя Володимира виявилися правдою.