У вівторок, 24 липня, православна церква відзначає День пам'яті рівноапостольної княгині Ольги. Так, у нашому матеріалі викладена біографія і головні досягнення святої.

Історія життя княгині Ольги

Свята рівноапостольна велика княгиня Ольга (при хрещенні Олена) була із знатного роду Гостомисла. З відкритих джерел відомо, що майбутня княгиня народилася в селі Вибути Псковської землі, в язичницькій родині князів Ізборських.

Також відомо, що Ольга в 903 року вона вийшла заміж за великого князя Київського Ігоря. У 945 році його вбили повстанці, тоді їй довелося взяти на себе обов'язки державного правителя при трирічному синові Святославові.

Найбільш княгиня Ольга прославилася як великий творець державного життя і культури Київської Русі. Так, у 954 році з метою релігійного паломництва і дипломатичної місії вона приїхала до Царгорода, де її з пошаною прийняв імператор Костянтин VII Багрянородний. Під час поїздки правителька Русі відзначила красу і велич християнських церков і зібраних у них святих ікон.

Той самий перший на Київській Русі обряд хрещення над нею вчинив Патріарх Константинопольський Феофілакт, а сприйменником став імператор. На честь святої цариці Олени, яка знайшла Хрест Господній, княгиня отримала її ім'я. У свою чергу Патріарх благословив новохрещену княгиню хрестом, вирізаним із цілісного шматка Животворящого древа Господнього з написом: «Обновися Русь Святим Хрестом, його ж прийняла Ольга, благовірна княгиня».

Популярні новини зараз
16 000 гривень зарахують на карту впродовж 4 місяців: частина українців можуть оформити грошову допомогу Пенсіонерам дали трохи більше тижня: що треба зробити, щоб не залишитись без виплат Роздають повістки прямо у маршрутці: адвокат пояснив, що робити у такому випадку Допомога для пенсіонерів на зиму: що можна отримати
Показати ще

Після того, як Ольга повернулася з Візантії, вона несла християнське слово ідолопоклонникам. При цьому княгиня споруджувала перші християнські храми: в ім'я святого Миколая над могилою першого київського князя-християнина Аскольда і Святої Софії в Києві над могилою князя Діра, храм Благовіщення в Вітебську, храм в ім'я Святої і Живоначальної Трійці в Пскові, місце для якого, по старим літописам, їй було зазначено понад «Лучем Трисиятельного Божества» — на березі річки Великій вона побачила з неба «три пресветлых луча», що сходять.

Рівноапостольна велика княгиня після смерті (у 969 р.) заповіла відкрито здійснити погребіння її по-християнськи. Нетлінні мощі святої покоїлися в десятинній церкві в Києві.

Нагадаємо, що 27-28 липня віруючі українці відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі. Так, на центральних вулицях столиці на честь свята пройдуть молебні та хресні ходи.

Як повідомляв портал Знай.uа, молебень у столиці на Володимирській гірці і хресний хід 27 липня зараз знаходиться під питанням через масове блокування заходів.

Також портал Знай.uа писав, що деякі міфи про князя Володимира виявилися правдою.