Щороку, 5 липня, відзначається народне свято Євсеїв день. Також православні християни шанують у цей день пам'ять єпископа Самосатського Євсевія, який народився в 4 столітті.

Святий відомий як захисник православного світу, затвердженого на першому Вселенському соборі в Нікеї. Однак через щиру віру в Господа його переслідували язичники від імператора Констанція. Так, в один день правитель дізнався, що у Євсевія зберігається якийсь акт, підписаний на соборі, і наказав його віддати. Але єпископ різко відмовив, сказавши, що скоріше дозволить відсікти собі обидві руки, ніж виконати цей наказ.

Пізніше на трон зійшов Юліан Відступник, і для християн почалися ще більш важкі часи — адже розпочалися відкриті гоніння. Але навіть у такий період святий Євсевій не припинив свою діяльність: в одязі воїна він пройшов через всю Сирію, Фінікію і Палестину, навертаючи людей до православ'я. За переказами, він навчав священиків для порожніх церков, висвячував єпископів. Зазначимо, що після смерті Юліана Відступника, імператором став благочестивий Іовіан, в правління якого християнські гоніння ненадовго призупинилися.

На той час святий закликав архієпископа Мелетія скликати Помісний собор в Антіохії, який підтвердив православне віровчення, прийняте на Вселенському соборі. Загинув Євсевій від рук жінки — мешканки міста Доліхіни. Так, на нього впала черепиця, яку жінка скинула з даху. Вмираючи, єпископ просив оточуючих людей не заподіювати злочинниці зла.

Наші предки вірили, що іменини Євсевія – це справжній день зустрічей старих знайомих і друзів. "Зніме з себе Уляна липневе чаклунство — до Уляна поспішає. А його палкі трави до річки приведуть. І нарешті вона знайшла його, тому що в цей день закохані зустрічаються. Цей день зустрічей і тих, що збуваються мрії, коли кожен Улян знаходить свою Уляну і кожна Уляна опиняється в обіймах свого Уляна", — говорилося в народі.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Тисячі працівників підуть у простій: українські підприємства вимагають знизити імпорт електроенергії
Показати ще

Крім того, на Євсевія спостерігали за погодою: якщо йшов дощ — це обіцяло хороший врожай хліба. Про це ж свідчив і місяць, який яскраво блищав на небі.

Також на Євсея народ збирав траву котячу дрімоту, щоб на наступний день з неї заварити хороші банні віники. Ще 5 липня потрібно обов'язково почистити свої колодязі, так як найбільш сприятливим днем для цього протягом року був напередодні Івана Купали. Наші предки вважали, що саме тоді вода в колодязі буде дуже прозорою і чистою.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 4 липня православні християни відзначають Ульянов день.