4 липня у Сполучених Штатах Америки святкують головне національне свято – День незалежності. В цей день 1776 року 13 штатів підписали Декларацію Незалежності від Британської імперії і перестали бути колоніями.

Це був перший крок до визнання Америки самостійною державою. У цей день американці шанують прапор, влаштовують паради, феєрверки і піднімають келихи за кожний зі штатів.

4 липня - оплачуваний вихідний для усіх громадян США. Вони влаштовують паради, фестивалі, виїжджають з сім'ями на пікніки. У містах лунають феєрверки. Але незважаючи на такі щорічні веселощі, американці пам'ятають - їх незалежність не дісталась без крові.

Американці сім'ями приїжджають в серці США – Вашингтон, щоб подивитися на парад і на сходах національного архіву підписатися під копією історичного документа. Найбільше урочистостей - саме в цьому місті, де проходить відомий обідній парад. Також у столиці США спеціальні актори зачитують текст Декларації.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося
Показати ще

У Києві 242-ю річницю відсвяткували вже у вівторок ввечері, 3 липня. Посол США в Україні Марі Йованович запросила у власну резиденцію українських політиків, митців, громадських активістів. На вечірці було чимало міністрів і народних обранців. Співали американський і український гімни. А посол підняла келих за Україну і Америку.

"І для України, і для Сполучених Штатів наша подорож триває. І сьогодні ми відзначаємо процес, яким є наша демократія. За Америку і за дружбу між двома нашими країнами", – сказала Йованович.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", висновки, зроблені спецслужбами Сполучених Штатів у справі про втручання Російської Федерації у президентські вибори, отримали підтримку Сенату: представники комітету повністю згодні з результатами розслідування.

Голова комітету Річард Берр заявив на засіданні, що він разом з "колегами по цеху" "провели останні 16 місяців за вивченням джерел, методів діяльності та аналітичної роботи", на яких грунтуються висновки спецслужб, і в комітету "немає причин оскаржувати їх висновки".