20 квітня в народі відзначається Акулінін день. Саме в цей період не можна визирати з вікна, інакше біду накличеш. Про це повідомляють ЗМІ.

А на вулицю 20 квітня всі виходили з радістю і спостерігали за природними явищами, намагаючись передбачити погоду на найближчі місяці і дні.

У давнину проводили велику кількість обрядів, присвячених русалкам. Вважалося, якщо задобрити цих духів 20 квітня, то вони будуть зберігати чоловіків і дітей від усяких напастей. Не дивно, що обряди виконувалися саме жінками – вони просили русалок про те, щоб в їх сім'ях не було утоплеників. Вірили в те, що влітку і в середині весни русалок можна побачити в городах, біля бань або в стодолах. Також русалка могла постукати в двері.

У народі розповідали історії про те, що водними дівами зазвичай стають дівчата, які померли перед своїм весіллям або були задушені у сні матерями. Також до них зараховували самогубців. Говорили, що вони водяться в лісах, у полі та на воді. У фольклорі русалка описувалася як дуже небезпечна істота, яка мліла і заважала жити іншим людям.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

У народі говорили, що русалки у світлий час доби перетворюються на латаття і рятуються таким чином від сонця. А вночі вони знаходять людський вигляд, пустують і грають на березі. Саме тому, вважалося, що, зірвавши латаття, людина обриває життя русалки.

Коли ці духи виходили на берег, то вони водили хороводи і просто сиділи на траві, розчісуючи волосся. І коли селянки йшли за водою вранці, 20 квітня, русалки намагалися заманити їх у свої володіння. Часто з собою брали пучок полину, яка, як вважалося, захищає від нечисті.

У народі говорили, що саме в цей час, відчувши тепло, прокидаються русалки і виходять на поверхню водойм. За старих часів сільські жителі до 20 квітня викладали на березі красиві полотна і сукні, щоб задобрити водні створіння. Зустрічі з ними побоювалися і, якщо доводилося йти до води в цей час, брали з собою пучок полину, часник – вважалося, що вони захищають людину від потойбічних сил.

Сильний дощ, який довго не припиняється, обіцяв поганий урожай калини і ярових.

Якщо на небесах 20 квітня багато зірок, то буде багатий урожай лісових ягід і грибів.

Ранковий мороз, який проходить зі світанком – прикмета до того, що буде багато гречки і хліба.

Дощ пішов 20 квітня – буде багатий урожай малини.

Дивіться сюжет про свята