Справжній шашлик повинен бути із золотистою скоринкою і приготовлений на природі. А так як попереду травневі свята, слід скористатися порадою досвідчених кухарів, котрі знаються на обробці м'яса.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВтім, захоплюватися такою стравою не варто: у ній багато амінокислот, але й холестерину не менше, що може привести до розвитку атеросклерозу, подагри, хвороб підшлункової залози та печінки. Тому дозуйте: 300 грамів якраз оптимальна порція.
Готуємо маринад
Вважається захистом від канцерогенів, особливо кислий. Це може бути оцет, вино, сік і багато іншого. Ретельно вимочене в маринаді м'ясо виявиться не тільки менш канцерогенним, але і більш корисно, так як буде містити більшу кількість корисних речовин, отриманих від маринаду. Він також захищає від мікробів і банального отруєння, тому що багато шкідливі мікроорганізми бояться кислого середовища.
М'ясо не можна маринувати в кефірі, сметані або в майонезі, тому що залізо і білок, що містяться в м'ясі, не засвоюються разом з молочними продуктами.
Свого часу вчені запропонували спосіб приготування корисного маринаду на основі червоного вина, з додаванням невеликої кількості солі, цукру, чебрецю і перцю. Для того, щоб замаринувати шашлик зі свинини, рекомендується використання саме такого маринаду.
Прості правила, як зменшити негативні наслідки вживання шашлику:
краще смажити на дровах, а не на вугіллі;
готувати на вогнищі можна через 20-25 хвилин після використання рідини для розпалювання, щоб її пари встигли вигоріти;
якщо ви часто вживаєте шашлик, чергуйте м'ясо з рибою і птицею;
завжди зрізайте занадто засмажену, почорнілу корочку;
їжте шашлик з великою кількістю зелені, листям салату і сирими овочами;
можна дозволити собі 1-2 келиха сухого червоного вина.
Дивіться: як правильно маринувати шашлик?
Як повідомляв портал "Знай.ua", опубліковано перелік найцікавіших місць України, де варто провести травневі свята.