Джордж Мартін - сучасний американський письменник-фантаст, сценарист, продюсер і редактор, лауреат багатьох літературних премій. Саме його романи "Пісня Льоду й Полум'я" стали основою для серіалу "Гра престолів".

Як всі люди, письменник любить читати якісну літературу. Ось його список рекомендованих книг.

"Країна радості". Стівен Кінг

Письменник каже, що його приклад для наслідування - це Стівен Кінг, "Країна радості" одна з улюблених книг Джорджа.

Студент Девін Джонс, який вирішив підзаробити в парку розваг "Країна радості", раптово ніби потрапляє в своєрідний паралельний світ. Тут живуть за своїми правилами, говорять особливою мовою і дуже не полюбляють, коли хтось задає зайві питання. Особливо - якщо вони стосуються вбивства молодої дівчини Лінди Грей, тіло якої було виявлено в парку, в павільйоні "Будинок жахів".

Популярні новини зараз

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

Помер хореограф і суддя шоу "Танці з зірками" Григорій Чапкіс

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Українська модель померла в Туреччині після сварки з дресирувальником: вислизнула з рук

Показати ще

"Поклик Зозулі". Роберт Гелбрейт (Джоан Роулінг)

Мартін повідомив, що читання принесло йому величезне задоволення.

Коли скандально відома топ-модель, впавши із засніженого балкона свого пентхауса, розбивається на смерть, усі вирішують, що це самогубство. Але брат дівчини не може змиритися з таким висновком і звертається до послуг приватного детектива на ім'я Корморан Страйк. Страйк пройшов війну, постраждав фізично і душевно; життя його мчить під укіс. Тепер він розраховує закрити хоча б фінансову проблему, проте розслідування обертається підступною пасткою. Заглиблюючись в заплутану історію юної зірки, Страйк виявляє таємну сторону подій - і сам рухається назустріч смертельній небезпеці...

"Загублена". Гілліан Флінн

Джордж розповів, що після прочитання цієї книги йому настільки сподобалася авторка, що він прочитав усі її книги.

Все було готово для святкування п'ятирічного ювілею подружнього життя, коли раптом пропав один із винуватців свята. Залишилися сліди боротьби в будинку, кров, яку явно намагалися стерти, - і ланцюжок "ключів" в грі під назвою "Полювання за скарбами"; красива, розумна і неймовірно винахідлива дружина щорічно влаштовувала її для свого обожнюваного чоловіка. І, схоже, що ці "ключі" - розміщені нею тут і там дивні записки і не менш дивні дрібнички - дають єдиний шанс пролити світло на долю зниклої.

"Чужинець". Діана Геблдон

Письменник вважає, що в цій книзі відмінно поєднується безліч жанрів.

У середині XXI століття в навколоземному космічному просторі знаходиться тунель в інший світ, де є планета, дуже схожа на Землю. Там теж є люди, але їх цивілізація знаходиться на рівні земної античності. Колонізувати її технічно дуже просто, але світова спільнота накладає на це жорсткий мораторій. Тому її вирішено тільки вивчати з орбіти. Але один із дослідників, Алан, православний християнин, порушує заборону на контакт, тікає і починає місіонерствувати.

"Айвенго". Вальтер Скотт

Джордж повідомив, що саме цей автор надихнув його під час написання "Пісні Льоду та Полум'я".

Історичний роман роповідає про доблесного лицаря Айвенго, який жив за часів короля Річарда Левове Серце. Вигнаний з дому батьком, Айвенго йде на службу до короля Річарда і разом з ним вирушає в хрестовий похід. На батьківщині чекає його повернення тільки одна людина - прекрасна леді Ровена, подруга дитячих ігор, внучка останнього саксонського короля і кохана Айвенго.

"Білий загін". Артур Конан Дойл

Письменник рекомендує прихильникам не лише жанр фентезі, а й інші, що ні в чому не поступаються йому.

Середина XIV століття. Англія і Франція продовжують вести виснажливу Столітню війну. По дорогах бродять не лише жебраки, мародери і вбивці. Час від часу з темряви і лісової гущавини з'являються "білі загони", які складаються з добре озброєних людей різних звань і національностей. Незрозуміло, на чиєму вони боці, куди направляються і що замишляють. Але і в ті жорстокі часи були люди, чиєю невід'ємною частиною залишалися відвага і честь. Один із них - герой цієї книги, безстрашний сер Найджел Лорінг.

Цикл "Прокляті королі". Моріс Дрюон

Мартін радить цю книгу, як твір "кращого романіста Франції з часів Дюма-батька".

Автор циклу історичних романів "Прокляті королі" - французький письменник, публіцист і громадський діяч Моріс Дрюон ніколи не дозволяв собі вільного поводження з фактами. Його романи відрізняються інтригуючим і захоплюючим сюжетом, і разом з тим вони максимально наближені до історичної правди.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", рейтинг зростання акторів "Гри престолів" порвав мережу.