У четвер, 28 червня, православна церква святкує День Фіта (дата за старим стилем – 15 червня). Православні християни в цей день вшановує пам'ять святого мученика Віта Римського, його вихователя Модеста і годувальниці Крискентії.

Історія Дня Фіта

Святий мученик Віт з'явився на світ у ІІІ столітті в родині багатого сицилійського чиновника-язичника Гіласа. За переказами відомо, що Віт прийняв християнство під впливом наставника і дуже захопився релігією. Так, юний Віт просив молитвами Бога дарувати йому силу чудотворення, і був почутий – його нагородили даром зцілювати різні хвороби. За допомогою цього вміння Віт переконав багатьох ідолопоклонників відректися від язичництва і знайти в собі Господа Бога.

Під час правління імператора Діоклетіана, коли тільки починалися масові гоніння на християн, місцевий феодал порадив батькові відвернути сина від християнства. Проте він до того часу вже був віруючим і не визнавав ніяких язичницьких обрядів жертвопринесення. Вмовляння і погрози батька змусили юнака піти з отчого дому і поплисти з настоятелем і годувальницею в Луканію.

Там Віт продовжив проповідувати слово Боже та вздоровляти недужих людей. Але воїни імператора Діоклетіана знайшли його в Луканії і заарештували. Спочатку римський правитель намагався умовити Віта відректися від християнської віри і здійснити обряд жертвопринесення. Діоклетіан поселив юного християнина в розкішних покоях при своєму дворі, оточив вишуканими стравами і красивими дівчатами. Однак той продовжував молитися Господу і просив у Нього сил не піддатися спокусі.

В кінці-кінців Віта побили і кинули в кипляче масло, яке при дотику до хлопчика чудесним чином охололо і не завдало йому шкоди. Натравлений на нього лев спокійно ліг біля ніг мученика. Тоді Діоклетіан наказав повісити Віта на хресті і стягнути з новим тортурам. Хлопчик молився до Бога про порятунок, і тут же його душа відійшла на небеса. Сталося це на початку IV століття. Віту тоді було менше 12 років. Уточнимо, що разом із ним загинули його вихователь Модест і годувальниця Крискентія.

Популярні новини зараз

Комунальні тарифи та ціни весни: що подорожчає вже з 1 березня

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

Традиції та обряди Дня Фіта

Наші предки вірили, що День Фіта – це крайній термін для посіву зернових культур. Також у цей день християни доглядають за худобою на полі, щоб вона не забріла на посіви і не наїлася свіжих паростків вівса. Інакше тварина може швидко загинути від надутого черева. Для того щоб вберегти худобу від усіляких напастей і хвороб, прийнято молитися святому Віту.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, які бувають традиції на День Єлисея, пам'ять якого православні вшановують 27 червня.