27 травня хіміки з усієї Європи святкують своє професійне свято – День хіміка. Це свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості веде свою історію з радянських часів.

Історія свята

День хіміка був заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «Про святкові і пам'ятні дні» і відзначається щорічно в останню неділю травня. Після розпаду СРСР традиція відзначати його в цей день збереглася в ряді країн пострадянського простору.

Входячи в число основних галузей важкої промисловості України, хімічний комплекс включає хімічну та нафтохімічну промисловість, які, в свою чергу, поділяються на багато галузей і виробництва. Продукція хімічної промисловості різноманітна: це і виробництво кислот, лугів, мінеральних добрив, це і випуск різноманітних полімерних матеріалів, барвників, побутової хімії, лаків і фарб, а також гумово-азбестової, фотохімічної і хіміко-фармацевтичної продукції.

Популярні новини зараз
Микола Тищенко спробував розмінувати авто палицею, українці попадали від сміху: "УБД забезпечено, Тор Лякливий" Мобілізовані з рф "самознищуються" горілкою дорогою в Україну, а матері мріють збагрити синів-наркоманів Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

Саме хімікам жінки вдячні за їх активну участь у створенні незвичайних і економічних пральних порошків, нових серій косметики і міцних колготок. Саме хімікам чоловіки вдячні за створення нових сортів олив, нових тканин для спортивного одягу і взуття.

Відзначається сьогодні професійне свято належить до числа не тільки найбільш відомих і галасливих заходів, але і володіє безліччю традицій, які кожне покоління не тільки зберігає, але і примножує. Наприклад, кожен рік День хіміка проводиться під символом нового елементу таблиці Менделєєва, а самому першому святу було присвоєно номер 1 — водень.

День хіміка — свято, яке об'єднує і студентів, аспірантів, викладачів і випускників усіх поколінь. Цей день відзначається завжди яскраво і весело. Крім того, випускники хімічних факультетів незмінно затребувані і в науці, і в промисловості, і в бізнесі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 20 травня українські працівники банківських установ відзначають своє професійне свято.