Екс-шпигуна Росії Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли зовсім не речовиною "Новачок". Це була інша отрута, також розроблена в Росії.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

З такою заявою виступив вчений, якого в РФ називають творцем "Новачка", Володимир Угльов.

"Я 15 років пропрацював під керівництвом Петра Петровича Кирпичова, який є основним, головним і першим розробником всієї цієї системи, починаючи з А-230 у 1972 році і закінчуючи А-242. Кажуть про речовину "Новачок", але Лавров має рацію, коли каже, що не було такої речовини. Були речовини А-230, А-234, А-232, А-242 - все. Не було ніякої бінарної системи", - запевнив він.

За словами Угльова, він проаналізував усі ознаки і зробив висновок, що у Солсбері використовували саме отруту А-234.

Популярні новини зараз
Найбагатша співачка України Камалія показала як відпочиває з дітьми та чоловіком: "Які ж ви неймовірні!" Злата Огнєвіч нарешті зізналася у стосунках з добровольцем: "Він дуже крутий хлопець" Надя Дорофєєва розкрила ім'я того, кого обожнює після розставання з Дантесом: "Як можна бути милотою?" Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

Варто відзначити, що раніше хімік Віл Мірзаянов, який називає себе одним із засновників речовини "Новичок", вважає, що застосовувати цю речовину в британському кліматі не мало сенсу.

"Недолік цієї серії "Новичків" у тому, що вони мають високу гідровразливість, тобто це нестійкі сполуки, загалом-то кажучи. Ця речовина може бути стійкою лише в умовах відсутності вологи й вологості. Речовину застосували в Англії 4 березня, де стояв туман – крапельки води в повітрі", – сказав він в інтерв'ю.

Хімік заявив, що люди, які труїли Скрипалів не знали про фізико-хімічні властивості "Новачка".

"Вони не знали фізико-хімічні властивості цієї речовини. Цю речовину можна застосувати, тільки коли повітря сухе, тільки в цих умовах. Випробовують цю речовину де? У Шиханах на полігоні, де сухе повітря. Ще в Нукусі – там взагалі дощів немає", – заявив хімік.

Він висловив свою версію, чому Скрипалі не загинули і люди навколо "не дуже постраждали"

"Вони поїхали в ресторан, за їхньої відсутності намастили ручку дверей сумішшю А-234 в желе. Річ у тім, що, коли намастили, почалася реакція гідролізу – реакція речовини з водою миттєво починається. І за цей час концентрація речовини встигла впасти, щонайменше, в кілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, тому що розрахункова концентрація впала", - сказав Мірзоянов.

На його думку, "цю речовину в цих умовах міг застосовувати лише ідіот, який нічого не знає про хімічні властивості "Новичка".

Він вважає, що "Новичок" можливо виготовити в одній країні і привезти в іншу без втрати чистоти.

"У закритому вигляді, якщо в нього волога не проникає, тоді можна", - сказав хімік.

Що відомо про "Новачок", яким отруїли Скрипаля: ЗМІ оприлюднили резонансі факти

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що британці озвучили єдину можливу причину полювання на Скрипалів.