Один із розробників речовини "Новачок", якою, за повідомленнями ЗМІ, отруїли колишнього подвійного агента Скрипаля у Британії, розповів про свою версію подій і помилку Заходу, передає DW.

Колишній радянський учений-хімік Віл Мірзаянов - один із учасників створення родини нервово-паралітичних речовин під загальною назвою "Новачок". Саме він у 1992 році у статті в газеті "Московські новини" розповів про цю таємну хімічну зброю СРСР.

За даними британського уряду, саме цією речовиною на початку березня 2018 року в Солсбері отруїли колишнього російсько-британського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Москва заперечує свою причетність.

"Я думаю, що тут попрацювали чекісти. Вони паралельно з нами, коли ми розробляли нові отруйні речовини, перетворювали їх на свою зброю. Вони зробили з парасольки зброю. Я схиляюся до того, що тут був використаний бінарний варіант отруйної речовини, який не потребує перевезення через митницю. А просто привезли два патрони, ампули, вставили їх у револьвер, де механізм, - вони розбиваються і з'єднуються, видають кінцевий "Новачок", який потім вистрілюється в ціль", - сказав розробник "Новачка".

Популярні новини зараз

Марина Боржемська видала свій лайфак для підтягнутого тіла: так схуднути зможе кожна

Тоня Матвієнко показала, як рятується від спеки, Арсен Мірзоян зацінив: "Так хочеться відпочити"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Показати ще

Учений зауважив, що постріл міг бути біля Скрипаля та його доньки, аби створити отруєне повітря, тому вони могли й не помітити цього.

Він зауважив, що відомий зарин має токсичність в одну десяту міліграма на кілограм живої ваги людини, а "Новачок" - одна сота міліграма.

Вчений розповів про вплив "Новачка" на організм людини.

"Це отрута нервово-паралітичної дії, як і VX, але в 10 разів ефективніша. Вона вимикає центральну нервову систему від органів, таких як руки, ноги, м'язи, систему, відповідальну за дихання", - повідомив Віл Мірзаянов.

На його думку, Захід багато на що закривав очі, зокрема на те, що відбувалось у Росії, і в результаті він програв.

"Росіяни обдурили Захід", - констатує Мірзаянов.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", отруєні в англійському місті Солсбері нервово-паралітичним газом колишній співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка не мають шансів на життя.