Отруєні в англійському місті Солсбері нервово-паралітичним газом колишній співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка не мають шансів на життя.

Про це заявив одним із співробітників групи, яка розробляла нервово-паралітичні отруйні речовини під назвою "Новачок" Володимир Углєв.

"Якщо Скрипаль і його дочка отримали дозу, близьку до летальної, від B-1976, C-1976, або D-1980 (речовини, які відносяться до групи так званих "Новачків"), то, швидше за все, повторять долю попередніх жертв. Антидоту для цих речовин немає. З ймовірністю близькою до 100% можу сказати, що як тільки батька і доньку Скрипалів відключать від систем життєзабезпечення, вони помруть, хоча власне вони і зараз-то живі умовно", - підкреслив він в інтерв'ю The Bell.Вчений також розкрив роль у створенні препарату Віла Мирзаянова, якого зараз часто називають розробником "Новачка".

"Ніякої ролі в створенні або хоча б опрацюванні методів синтезу або технології" Новачка "у Мирзаянова не було, оскільки він був в ДержНДІОХТу (Державний НДІ органічної хімії і технології. - ред.), наскільки мені відомо, начальником відділу протидії іноземним розвідкам. Його роль, як і роль його відділу, зводилася до розробки методів контролю і до контролю стану повітряного середовища над територією ДержНДІОХТу в Москві. Рід його діяльності як науковця - хроматографія ", - додав Углєв.

За його словами, першовідкривачем і "батьком" "Новачка" Мирзаянова проголосила Валерія Новодворська. Однак єдиним автором цієї надзвичайно небезпечної зброї є Петро Кирпичов.

"Мирзаянову, мабуть, це дуже сподобалося, правда, він ніколи сам цього не стверджував, але ніколи і не спростовував, коли його таким представляли журналісти. Я вважаю, що настав час сказати, що саме Кирпичов Петро Петрович є єдиним автором нового типу ФОС (фосфорорганічних з'єднань), нового розділу спеціальної хімії, що саме йому належать права на наукові відкриття в цій галузі ", - констатував він.

Хімик також пояснив, яким чином виконавець замаху міг отруїти Скрипаля та його дочку, не наражаючись на небезпеку.

"Речовина для перевезення повинна була бути упаковано в зручну для бойового застосування тару, в якій, швидше за все, вона знаходилася на якомусь носії (вата, порошок, готові вражаючі елементи), всі зовнішні поверхні тари повинні були бути добре оброблені дегазуючим розчином і промиті розчинником. Так що виконавець теракту не потребував захисту", - розповів Углєв.

Раніше вчений Віл Мірзаянов, який близько 30 років працював в лабораторії, де був розроблений "Новачок", що за нападом може стояти Росія, оскільки саме вона винайшла, протестувала і "озброїла" Новачок.

Популярні новини зараз

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчений Віл Мірзаянов спростував теорію про те, що мафія чи недержавні угруповання могли стояти за отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.

За словами хіміка, для таких операцій потрібен висококваліфікований фахівець.

"Злочинна організація або недержавна група не може стояти за цією атакою. Це дуже, дуже важко зробити. Для таких операцій потрібен висококваліфікований фахівець, тому що це дуже небезпечна зброя, ви можете вбити себе. Перш за все, у вас повинен бути дуже хороший щит, особливий контейнер. Активізувати ж зброю без спеціального технічного обладнання неможливо", - заявив хімік.