У всьому світі День матері відзначають у знак подяки за материнську турботу про дітей. У всьому світі ця традиція припадає на різні дати, з лютого по грудень.

Великобританія

Жителі Великобританії відзначають "Материнську неділю" у четверту неділю Великого посту (у 2018 році це було 11 березня). Свято церковне: більшість істориків вважають, що воно виникло з християнської традиції XVI століття, коли в четверту неділю Великого посту було прийнято відвідувати матерів. Релігійна традиція поступово відходила в минуле, але зусиллями комерсантів, які побачили прекрасну можливість заробити на святі, він знову почав набирати популярність у всій Великобританії з 1950-х років.

Іспанія

Популярні новини зараз

Дворазовий чемпіон світу переїхав пішохода: помер у "швидкій"

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

До 1965 року Día de la Madre спочатку відзначалося в Іспанії у День діви Марії — 8 грудня. Сьогодні День матері відзначають у першу неділю травня — місяця, який згідно католицькій вірі, присвячений Діві Марії. Día de la Madre залишається популярним і комерційно розкрученим святом.

Португалія

У Португалії Dia da Mãe - неофіційне свято, яке проводиться в першу неділю травня. Як і в Іспанії, раніше його відзначали 8 грудня - в день католицького свята Непорочного Зачаття.

Угорщина

В Угорщині День матері також припадає на першу неділю травня. Він вперше був відзначений у 1925 році угорської молоддю Червоного Хреста.

Німеччина

Muttertag був створений Асоціацією німецьких флористів і, як правило, припадає на другу неділю травня. Німці відзначають це свято з певною стриманістю, оскільки негативні асоціації пов'язують його з періодом націонал-соціалізму, коли нацистські лідери користувалися будь-якими приводами для стимулювання народжуваності.

Греція і Кіпр

День матері відзначають у Греції та на Кіпрі - також у другу неділю травня. Стародавні греки зазвичай влаштовували щорічне весняне свято, щоб вшанувати богиню Рею, дружину Кроноса, що мала велике потомство.

Як повідомляв портал "Знай.uа", день матері 2018 в Україні, традиційно, будуть святкувати у другу неділю травня. Це свято не вважається державним, тому офіційного вихідного в цю дату немає. Однак даний факт не заважає українцям висловлювати слова вдячності матерям і дарувати їм квіти і подарунки.