У середу, 28 березня, православні християни відзначають за новим стилем День пам'яті Нікандра Єгиптянина. Дізнайтеся, чого категорично не можна робити в цей день, і які народні прикмети існують.

Відзначається, що в народі 28 березня називали не інакше, як «лісове догодіння». Він присвячувався лісу. Так, селяни, закінчивши роботи, вирушали в ліс, щоб поклонитися місцевим духам. Потрібно сказати, що людина з давніх часів ставилася до лісу по-особливому, адже саме він давав людині те ж домашнє начиння або інвентар – все вироблялося з дерева. Крім того, ліс часто виконував захисну функцію, оскільки пройти через дику хащу дуже складно.

В цей день знахарі збирали трави і цілющі рослини, заговорювали їх, готували різні зілля. Належало саме 28 березня знімати порчу, лікувати хвороби голови. Також це був чудовий час для виготовлення амулетів.

Головні народні прикмети

Популярні новини зараз

Чоловік "ожив" на своєму власному похованні: ледь не засипали землею

Красуня Кендал Дженнер в коротенькому халатику зробила несподівану річ: "Королева оральної краси"

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Показати ще

Якщо на Нікандра весняних вод мало, і вони течуть неспішно, то рік буде несприятливим.

Побачити вночі ангела у сні – гарний знак і ознака довголіття.

У похмурий день сонце з'явиться з-за хмар тільки на заході – чекай нещастя.

Горобці цвірінькають – ясна погода настане.

Прилетіли чайки – чекай льодоходу і теплої погоди.

Чайки у воді купаються – на дощ.

Яскравий захід сонця – швидше за все, наступні дні будуть дуже дощовими.

Головні заборони

Голова 28 березня свербить – чекай дрібних неприємностей, в цей день не можна мити голову – інакше прикмета стане ознакою того, що розлука з родичами належить. Щоб виття вовків 28 березня спати не заважав, потрібно перевернути подушку.

При цьому слід до самого заходу носити шпильку на одязі, щоб вона не була видна оточуючим – це допоможе уникнути пристріту. Аналогічну роль грають два перстені – ними можна замінити шпильку.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в цьому році православні віруючі відзначатимуть головне християнське свято – 8 квітня. Здавна це свято вважається найголовнішим для всіх християн світу – його встановили на честь воскресіння Ісуса Христа.