День Спиридона Сонцеворота це не тільки релігійне, але й народне свято. Таку назву воно отримало, тому що після 25 грудня ніч стає менше, а день – довше. Тому зовсім не дивно, що з такою подією пов'язано чимало традицій, про які ми б хотіли розповісти вам.

День Спиридона Сонцеворота 2017: історія свята

Спиридон вважається людиною, яка присвятила все свідоме життя богу. Саме за це він отримав дар, який допомагав йому зцілювати людей. Він народився в родині звичайних християн і пас овець. Після повноліття Спиридон одружився, але через кілька років загинула його кохана. Саме після цього він і присвятив своє життя богу. За свої добрі справи Спиридон був удостоєний дивовижного дару. Він почав зцілювати людей і виганяти з них бісів. Незабаром був призначений єпископом міста Тримифунта. Будучи на кафедрі, Спиридон здійснив багато чудес. Повір'я свідчать, що єдиною молитвою Спиридон міг змінити погоду, зцілити хворого, або ж зовсім повернути його до життя.

Саме на честь цього святого у народному календарі з'явився День Спиридона Сонцеворота.

День Спиридона Сонцеворота 2017: традиції свята

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Європейські платіжки за газ порівняли з українськими: "Ледь не залишаємося голодними...."

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Зазвичай 25 грудня молодь на околиці міста "проводжала сонце", запалювала солому з криками "Сонечко, сідай на сани, в далекий теплий край їдь, з весною назад повертай!".

За звичаєм, на Спиридона діти просили сонечко повернутися, і якщо в цей день сонце показувалося і "грало", то на Святки очікується хороша погода.

Так само, за традиціями в День Спиридона люди починали готуватися до Нового року і різати домашню худобу. По закінченні Сонцевороту в одвірок встромляли серп, поріг – сокира. Робилося це з метою захисту житла від зла, пристріту і всіляких чар.

Крім цього в День Спиридона люди обкурювали хату. Вважалося, що це допомагає вигнати злих духів.

Дивіться: Народні прикмети на 25 грудня — Спиридона Сонцеворота

Тепер ви знаєте історію і традиції Дня Спиридона Сонцеворота і точно нічого не пропустіть у цей день.