День пам'яті святого Антонія католицька церква святкує 13 червня. Його мощі спочивають у Падуї (Італія), у величній базиліці, що споруджена на його честь і стала не тільки одним із головних францисканських духовних центрів, але і відомою на весь світ святинею, яку щорічно відвідують мільйони паломників.

Святий Антоній Падуанський (St. Anthony of Padua) —один із найбільш улюблених і широко шанованих святих Католицької церкви.

Житіє святого Антонія

Він народився близько 1195 року в Лісабоні, в знатній сім'ї і при хрещенні отримав ім'я Фердинанд. У 15-річному віці він вступив до монастиря Ордену регулярних каноніків святого Августина в Коїмбре, де отримав солідну біблійну освіту, а в 1220 році був рукоположений у священики.

Тоді ж у церкву Святого Хреста в Коїмбре були привезені останки п'яти францисканських першомучеників, загиблих заради Христа під час своєї місії в Марокко, де вони проповідували серед мусульман. Це справило на молодого священика таке глибоке враження, що він вирішив стати францисканцем. В громаді Менших Братів йому дали чернече ім'я — Антоній.

Після подорожі в Північну Африку, яку Антоній змушений був перервати через важку хворобу, він відправився до Італії. Глибоке знання біблійних текстів і красномовство збирали на його проповіді багато народу. Крім того, він викладав богослов'я в Болоньї, Монпельє, Тулузі і Падуї і став одним із перших організаторів системи освіти в Ордені. Останні роки життя Антоній провів у Падуї, де і помер 13 червня 1231 року.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Злата Огнєвіч відповіла за інтим на "Холостячці" після бурхливостей в басейні з Дімою Шевченком: "Це можливо"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Показати ще

Головними атрибутами святого Антонія на іконах є книга — символ Слова Божого, освіти і лілія, що символізує цнотливість. Крім того, іконографія Антонія багато в чому відображає події з житія святого: його зображують під час зцілення хворих, з палаючим серцем або з полум'ям на долоні, під час проповіді рибам, з Немовлям Ісусом, проповідників в гілках горіхового дерева, в сцені дива з ослом, що встав коліна перед святими Дарами. Багато великих художників і скульпторів присвячували святому Антонію свої твори.

Антоній залишив пам'ять про себе не тільки як про прекрасного священика, проповідника і богослова, але і як про великого чудотворця: Господь здійснював через нього численні чудеса, щоб виявити Свою всемогутність, славу і милосердя навіть закоренілих грішників і допомогти їм знайти шлях істини у зверненні до Бога.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 11 червня католицька церква шанує пам'ять святого апостола Варнави.