Зміїне свято відзначається 12 червня (за старим стилем – 30 травня). У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Ісаакія Далматського, ігумена. Вважалося, що на Ісаакія плазуни влаштовують весілля. Тому гуляти в полі або в лісі в цей день було дуже небезпечно. Берегли також і худобу, не виганяючи її на пасовища.

Заборони на Зміїне свято

До 12 червня сонце вже досить прогрівало землю і змії виповзали з зимових нірок, поспішаючи знайти партнера. Убивати змій, у багатьох плазуючих по лісах, було дуже небезпечно. Вважалося, що зміїні родичі будуть жорстоко мстити будь-кому, хто заподіє їм шкоди. А врятувати від зміїної отрути в це свято не зможе ні один знахар. У народі говорили: «Не ходи в цей день у трави, не тривож лісові хащі, не муч долі». А якщо змія все ж таки вжалила, то рану розтирали і прикладали до неї корінь любистку, медунку або тертий свіжий корінь кінського щавлю.

На Русі існувало переконання, що змії тісно пов'язані з деякими рослинами, і що вони здатні впливати один на одного. Багато людей часто носили в ладанці шматочок мар'їна кореня — йому приписували властивість гнати змій. Також вірили, що якщо рано-вранці на сонячних узліссях розкидати свіжі гілочки рути, то змії кинуться до них, все з'їдять і незабаром помруть. А ось ясен вбити гада не міг — зате був здатний позбавити його сили і можливості кусатися. Такою же властивістю наші предки наділяли смарагд — хоча, звичайно, цей камінь був доступний далеко не всім.

Самі змії не тільки викликали у людей страх, але і користувалися певною повагою. Вважалося, що плазуни та їх окремі частини можуть лікувати хвороби. Наприклад, витоплене зі змії сало служило ліками від бешихових запалень і від нагноєння очей, а зміїну шкуру прикладали до наривів. Однак найвідомішим ліками була і є зміїна отрута. Отрутою лікують такі захворювання, як невралгія, ревматизм, гіпертонічна хвороба, бронхіальну астму, серцеві захворювання та ін.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв, що народне свято Феодосія Колосяниця відзначається 11 червня (за старим стилем – 29 травня).

Популярні новини зараз
Вечірка рептилій: 60 новонароджених змій раптово виповзли з ванної орендованого будинку Юрій Ткач з "Квартал 95" показав "секретну зброю", якої так бояться в росії: "Ті самі, біологічні" Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх" Глава КНР Сі Цзіньпін після розмови з президентом Франції щодо війни в Україні: "Досягти режиму припинення вогню"
Показати ще