День святого Миколая щорічно відзначається 19 грудня. Це не тільки одне з найулюбленіших свят у дітей в року, але і досить важливе релігійне торжество, в яке діє чимало заборон та інших повір'їв. Саме тому ми вирішили розповісти вам, що потрібно обов'язково зробити в День святого Миколая.

Що потрібно зробити в День святого Миколая

Так як це релігійне свято, в День святого Миколая обов'язково потрібно сходити в церкву. Якщо у вас не виходить зробити це з ранку, то підіть після роботи. Зазвичай в храмах проходить полуношниця, Літургія і вечірня служба. Дуже добре, якщо ви зможете відвідати всі ці події 19 грудня, але якщо не вийде, то нічого страшного не станеться. Але в День святого Миколая церкві потрібно приділити стільки часу, скільки можливо.

Микола Чудотворець допомагав нужденним дітям, таємно приносив їм подарунки. Звідси в народі з'явилася традиція класти під подушку дітям солодощі, іграшки.

Саме тому прийнято наслідувати приклад святого Миколая і не тільки дарувати дітям подарунки, але допомагати всім нужденним у цей день.

Популярні новини зараз

Мільйонне місто завалило снігом посеред літа: природний катаклізм приголомшив світ

Курсантам академії СБУ вигадали спеціальну дієту: годують кашею із свіжими хробаками

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Показати ще

У селах вважається, що в День святого Миколая першим свій двір повинен обійти господар будинку. Якщо він цього не зробить, значить цілий рік його чекатимуть великі біди. Саме тому 19 грудня чоловіки часто прокидалися дуже рано.

Крім цього, в День святого Миколая потрібно з усіма помиритися. Для цього навіть був мінімальний обряд. Потрібно було сказати: "На Никольщину клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзі".

День Миколая в старовину завжди відзначали весело: влаштовували гуляння, накривали пишний стіл, запрошували гостей. Це веселе свято, тому 19 грудня потрібно проводити в радості й веселощі.

Ну і, звичайно, головна традиція в День святого Миколая – це подарунки. Здавна дітям дарували різні солодощі, частування. А якщо дитина поводила себе погано, значить їй під подушку клали різку, щоб нагадати, що вона може бути покараний.

Дивіться: Що потрібно і що краще не робити в День Святого Миколая

Тепер ви знаєте, що потрібно обов'язково зробити в День святого Миколи, щоб не гнівити Чудотворця.