Щорічно 25 січня в релігійному світі відзначають День Тетяни. Це досить шановне свято, яке з'явилося дуже давно. І за свою історію воно обросло величезною кількістю легенд, які пов'язані з обрядами і прикметами в День Тетяни. Саме про них ми б хотіли розповісти вам.

День Тетяни 2018: обряди свята

Адже всі знають, що одночасно з Днем Тетяни відзначають День студентів, і це не просто так. Ще з давнього часу свята Тетяна вважалася покровителькою студентів. А 25 січня називали Бабським Кутом – народним святом, з яким пов'язано безліч народних звичаїв і прикмет.

Сама назва Бабин Кут була пов'язана з місцем у будинку, де дівчата раніше проводили більше часу, там перебувала все домашнє начиння і було щось схоже на сучасну кухню. За традиціями в День Тетяни робили грандіозне прибирання в будинку, вважалося, що 25 січня не можна зустрічати в брудному приміщенні. Крім цього господині в День Тетяни робили особливі хлібці у формі сонця. Кожен з членів родини повинен з'їсти шматочок, щоб уберегтися від різних хвороб.

До речі, в День Тетяни був ще один досить цікавий обряд. Люди вірили, що якщо біля вашого будинку знайти найвищу точку і зайти туди, то можна загадати бажання. Потрібно було обов'язково дивитися при цьому на сонце. Тоді, за повір'ями, ваше заповітне бажання неодмінно збувалося.

Популярні новини зараз
У Лукашенка відкрито погрожують Україні війною, готові заступитися за приниженого путiна Головне за ніч: могилізація путіна, істерика Тіни Кароль у США, маршрутки без шансону та нові ціни на гречку Оля Полякова показала, що привезла з Німеччини, але не знає, чи переживе зиму: "Тому я..." Українці масово скаржаться на затримку пенсій: ПФУ намагається пояснити ситуацію
Показати ще

День Тетяни 2018: прикмети свята

Звичайно, подібні свята завжди були не тільки релігійними, але й народними. Тому, з часом, в День Тетяни з'явилося кілька цікавих прикмет.

Наприклад, люди вважали, що якщо під час приготування випічки, вона тріснула, значить, у вашому будинку станеться щось дуже погане.
Ну і, звичайно, прикмети в День Тетяни говорили про погоду:
Якщо на світанку небо не було затягнуте хмарами, весна буде затяжною. Також ясний схід обіцяв ранній приліт птахів і швидкий нерест риби у водоймах.
Завірюха на Тетянин день означала, що потрібно готуватися до сильної лютневої холоднечі і дощового літа.
Гарній погоді раділи і колгоспники, оскільки для них вона символізувала знатний урожай.

Дивіться: Народні прикмети на Тетянин день 25 січня.

Тепер ви знаєте, які прикмети й обряди є на День Тетяни і точно нічого не пропустите у цей день.