28 травня відзначається Духів день — свято Вил і Марени, Вологи Земної. В цей день вшановують предків, яких запрошують погостювати в будинок, розкидаючи по кутах будинку свіжі березові гілки.

Це також день пам'яті і спілкування з водними, лучними і лісовими істотами — русалчими духами свого роду. Згідно з переказами, русалками і русалами стають ті, хто помер передчасно, не ставши дорослим, або пішов з життя добровільно.

Жінки проводять таємні обряди, залишаючи господарство на чоловіків іноді на весь тиждень. А ті, що мають дітей залишають для русалчих діток у полі або на гілках біля джерел стару одежинку своїх малюків, рушники, полотна. Треба задобрити русалчих духів, щоб не приставали до дітей та інших родичів, щоб сприяли родючості наших полів, луків і лісів, напоїли їх соками Землі.

За переказами, під час Русального тижня русалок можна було побачити поблизу річок, на квітучих полях, гаях і, звичайно ж, на перехрестях доріг і на кладовищах. Розповідали, що під час танців русалки виконують обряд, пов'язаний із захистом посівів. Вони могли і покарати тих, хто намагався працювати у свято: витоптати пророслі колоски, наслати неврожай, зливи, бурі або засуху.

Популярні новини зараз

Смертельний поцілунок: юнак помер після ночі кохання з дівчиною

Ольга Сумська відверто заговорила про зради у шлюбі з Борисюком: "Усі ми не безгрішні"

Помер геніальний актор і сценарист Жан-П'єр Бакрі: "Онкологія не пощадила

Потап дістав свій довгий і рожевий перед Каменських в бікіні: "Щоб його розважали"

Показати ще

Зустріч з русалкою обіцяла незліченні багатства або оберталася нещастям. Русалок слід було побоюватися дівчатам, а також дітям. Вважалося, що русалки могли відвести дитину в свій хоровод, залоскотати або затанцювати до смерті. Тому під час Русального тижня дітям і дівчатам категорично заборонялося виходити в поле чи на луг. Якщо під час Русального тижня (тиждень після Трійці вже під час християнства) гинули або вмирали діти, то говорили, що їх забрали до себе русалки.

Щоб уберегтися від русалчиного привороту, треба було носити з собою різко пахучі рослини: полин, хрін і часник.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що народне свято Сидор Бокогрій відзначається 27 травня (за старим стилем – 14 травня). Вірні православної церкви в цей день вшановують пам'ять двох святих з ім'ям Ісидор - Ісидора Хіоського, і мученика Ісидора Твердислова, чудотворця.