27 травня православна церква вшановує пам'ять святого Ісидора, перейменованого простим народом у Сидора. Мученик Ісидор народився у III столітті в Олександрії.

Традиції на Сидора Бокогрія

Раннє повернення ластівок обіцяло щасливий рік. У той же час говорили: «Одна ластівка весни не робить»; «Першій касатці не вір». Це означало, що тільки масовий приліт птахів міг бути свідченням остаточного приходу тепла.

У цей день звертали увагу на прикмети. Якщо день на Сидора був ясний — то чекали хорошого урожаю огірків. Якщо ж погода була холодною і все літо повинне було бути таким.

Огуречником Сидора кликали тому, що 27 травня був днем посіву огірків. Вважалося, що огірки, посаджені на Сидора, не будуть гірчити, а в засолюванні не виявляться порожніми всередині і не закиснуть. До речі, урожай огірків передбачали і за погодою: ясний день обіцяв селянам хороший урожай цього овоча. Якщо ж погода у цей день була холодною і все літо повинне було бути таким же.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

Крім огірків у цей день висаджували льон. Перший посів льону приурочували до першого кукованню зозулі. Наші пращури говорили: «Як зозуля закукує – так перший льон і сій». Під час сівби льону звертали увагу на верби: якщо на них наче пір'я висіла пил, або ж курява з них летіла пластівцями, то льон не сіяли, а чекали дощу.

Приказки та прикмети на Сидора Бокогрія

- Сталий з ранку туман обіцяє достаток ягідно-плодових культур.
- Холодний і вітряний день віщує поганий урожай огірків.
- На Сидора Бокогрія холодно, значить, літо буде прохолодним.
- Ластівки високо в небі парять – до погожих днів.
- Стрижі та ластівки з'являються зграйками – холодів більше не буде.
- Якщо при вигляді першої ластівки вмитися молоком, то молодість і краса збережуться надовго.
- Ті, що народилися 27 травня володіють суворим характером. Носити їм слід турмалін.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в 2018 році Трійця припадає на 26, 27 і 28 травня. У ці дні, які традиційно є вихідними, погода не буде стабільною, дощі припиняться тільки в понеділок.