На 26 травня для православних християн припадає День святої Трійці (П'ятидесятниця, або Духів день). Трійця — це одне з головних християнських свят, якому в православ'ї передує Троїцька субота, що вважається головним поминальним днем у році. Про це повідомляють ЗМІ.

Коли в 2018 році відзначаються Трійця і Троїцька субота

Православна Трійця відзначається на 50-й день (восьма неділя після Пасхи, або на десятий день після Вознесіння. В православ'ї Трійця входить до числа дванадесятих (12-ти найважливіших крім Пасхи) свят.

У 2018 році православні церкви, що живуть за юліанським календарем, відзначають Трійцю у неділю, 27 травня.

Популярні новини зараз
"Ощадбанк" списує з карток по 100 гривень: хто ризикує недорахуватися грошей на рахунку Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Що стосується західної християнської традиції, то там П'ятидесятниця і Трійця розділені. П'ятидесятниці (зішестя святого духа на апостолів), як випливає з назви, відзначається на 50-й день після Великодня, в 2018 році це свято припадає на 20 травня.

А через тиждень після П'ятидесятниці західні християнські церкви відзначають Трійцю, так що в 2018 році це свято відзначають усі християнські церкви одночасно — в неділю, 27 травня.

Троїцька батьківська субота, відповідно, передує святу Трійці і відзначається 26 травня.

Що таке Троїцька субота

Троїцька субота в православ'ї символізує християнське спасіння людини, в якому беруть участь у тому числі і померлі, тому в цей день про них слід підносити молитви.

Народні традиції Троїцької суботи

В Троїцьку батьківську суботу у християн прийнято відвідувати кладовища, облаштовувати могили і поминати покійних близьких. На Русі існував звичай прикрашати в цей день могили квітами — живими або штучними — і залишати на могилі для небіжчиків усякі ласощі, в основному солодощі. Цей звичай у деякій мірі є формою милостині — перехожій людині можна взяти залишене частування, але тільки для їжі прямо на кладовищі, виносити знайдене частування за огорожу не прийнято, і вже тим більше ганебно його продавати.

Також у народній традиції досі заведено спочатку пом'янути покійників прямо на могилі, а потім зібратися на поминальну трапезу будинку. Серед традиційних страв — млинці, ритуальна каша (кутя) і яйця.

На Русі ще з дохристиянських часів вважалося, що в ці перші літні дні, які потім "прив'язали" до передодня Трійці, русалки виходять із водойм на сушу і співають свої пісні у лісах і в полях. Щоб втихомирити русалок і розбудженого ними водяного в селах було прийнято лякати водну нечисть — палити багаття, бігати з палаючими гілками біля водойм і т. д.

Дивіться сюжет про свято