Трійця в 2018 році відзначається у неділю, 27 травня. День Святої Трійці символізує триєдність Бога - Отця, Сина і Святого Духа - і є одним з 12 головних православних свят. У народі Трійцю називають також П'ятидесятницею, що вказує на дату святкування - на 50-й день після Великодня.

Історія свята Трійця

Вважається, що свято в честь Святої Трійці вирішили встановити учні Ісуса Христа. Згідно з біблійними переказами, в цей день Святий Дух зійшов на апостолів, які 50-й день поспіль молилися в Сіонській світлиці.

Після зішестя Святого Духа апостоли почали зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб нести Слово Боже по світу.

Що потрібно робити на Трійцю

У День святої Трійці прийнято прикрашати будинки і храми свіжими гілками берези, липи, квітами і травами, дівчата плетуть вінки і водять хороводи.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Перед Трійцею роблять генеральне прибирання – в саме свято прибиратися, шити і прати не можна.

У батьківську суботу - день, що передує Трійці, - прийнято відвідувати кладовища, приводити в порядок могили і поминати покійних. Також у суботу йдуть в храм, подають записочки з іменами близьких померлих і молитися за упокоєння їхніх душ. Якщо немає можливості в ці дні відвідати храм і цвинтар, можна помолитися за упокій душі близьких вдома.

Ще один звичай Троїцької суботи - обов'язково подавати милостиню всім нужденним, всім, хто про це просить. При цьому подає просить їх теж помолитися про покійних.

В саму Трійцю прийнято влаштовувати застілля і запрошувати всіх родичів, друзів та близьких. П'ятидесятниця - не пісний день, тому у господинь є можливість продемонструвати кулінарну майстерність.

Раніше в День Святої Трійці влаштовувались народні гуляння - ближче до вечора по всіх селах починали водити хороводи, співати пісні і танцювати.

Крім того, у день Трійці було прийнято свататися. Вважалося, якщо посвататися на П'ятидесятницю, а весілля зіграти на Покрову, то щасливе спільне життя забезпечене.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, як можна оригінально привітати зі світлим святом Трійці.