Цього року за православним календарем Свята Трійця припадає на 27 травня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно розпорядження Кабінету міністрів України, ми отримали три державних вихідних, зокрема - 26, 27, 28 травня, один із них переноситься на у понеділок.
Графік роботи установ
Слід відзначити, що рішення щодо вихідних стосується підприємств, установ і організацій з 5-денним робочим тижнем і 2 вихідними - суботою і неділею. Втім, існують і кілька винятків, таких як Укрпошта, органи Пенсійного фонду, Державна казначейська служба. Спеціальний режим роботи банків та їхніх установ у зазначені дні регулює Національний банк України.
Кабінет міністрів також затвердив перенесення робочих днів 2018 року. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого дня.
Трійця в Україні
Традиційно українці вважали Святу Трійцю однією із найважливіших дат у церковному календарі – звичайно, після Зелених свят, Великодня та Різдва. Святкується завжди у неділю сьомого тижня після Великодня. Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев.
Оскільки богослужінню Церкви притаманна своя кольорова гама, яка допомагає передати весь сенс релігійних подій, то колір Трійці - зелений. Він символізує вічне життя і є кольором третьої іпостасі Трійці - Святого Духа, що дає життя по волі Бога Отця за участю Бога Сина. Зеленню прикрашаються храми, зеленого кольору є вбрання священиків.
Свята Трійця: головне про свято
Напередодні П'ятидесятниці, в суботу, християни вшановують пам'ять спочилих родичів - ця субота має назву Троїцької батьківської суботи. У понеділок святкують День Святого Духа.
Дивіться: Свята Трійця: про християнське свято та язичницькі обряди
Як повідомляв портал "Знай.ua", опубліковані дієві замовляння та обряди, які українці здавна використовували на Трійцю. Зокрема, потрібно обов'язково читати так звану "доброзичливу молитву", а господиням – готувати символічні страви, котрі б означали подальшу злагоду на достаток у родині.