У 2018 році свято Святої Трійці припадає на 27 травня. Свято Трійці знаменував завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ дерев і рослинності, магія закликання майбутнього врожаю.

Повір'я на Трійцю 2018

Напередодні зеленої неділі, у суботу, що називалася клечаною, обов'язково прикрашали подвір'я та господарські будівлі клечанням - зеленими гілками клену, верби, липи, акації, ясеня, горіха, дуба та ін. Гілки встромляли в стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: осокою, любистком, м'ятою, пижмою, татарським зіллям. Прийдешні в дім душі померлих зможуть сховатися, вселяючись в трави. Ось чому не вносили до хати осику, вербу та крушини. Через 3 дні після Трійці трави викидали або спалювали.

Троїцькі розваги починалися з понеділка і тривали цілий тиждень. Зазвичай їх влаштовували в лісі чи полі, на вигоні за селом. Подекуди молодіжні забави й танці проходили біля імпровізованої сцени - дуба або явора. Вони являли собою довгу жердину, до якої зверху горизонтально прикріплювали колесо, прикрашене гіллям, квітами, стрічками.

Обряди на Трійцю 2018

На Лівобережжі дівчата водили тополю - наряджали одну з себе тополею і водили її по дворах. Кожний господар радо зустрічав процесію і, приймаючи від неї добрі побажання, щедро обдаровував учасників обряду. На Поліссі побутував близький за значенням обряд Троїцького куща, роль якого теж виконувала дівчина.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

На зелені свята, як і після Великодня, провідували померлих родичів, могили яких обсипали клечаним зіллям. На кладовищі влаштовували панахиди та спільні поминальні трапези. Ця традиція подекуди збереглася до наших днів.

У свято Трійці дівчата проводили обряди з плетінням вінків. Якщо гарненько завити берізку, то збудуться задумані бажання, наприклад, полюбить підходящий хлопець. Якщо вінок розвинувся - бажання не збудеться. Зелений вінок свідчить про продовження дівоцтва. Висохлий вінок - до хороших або поганих змін у житті.

Якщо на Трійцю наречений засватається, а на Покрову молоді одружаться - життя буде довгим і щасливим. Троїцький коровай засушували в сухарі і зберігали до весілля. А потім ці сухарі замішували у весільний коровай на щастя і кохання молодих.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українська столиця в цьому році буде відзначати свій 1536-й День народження.