Трійця – дуже гарне свято, і, як відомо, одне з головних християнських свят. Цей день вважається державним вихідним, і мільйони людей з радістю його відзначають. У 2018 році дата церковного свята припадає на неділю, 27 травня. Znaj.ua підкаже, як правильно прикрасити свій будинок до цього світлого дня.

Історія Трійці

Вважається, що в цей день (27 травня) усі православні та греко-католики всього світу відзначатимуть День Пресвятої Трійці. У цього свята є ще й інша назва "П'ятидесятниця", вона вказує, що Трійця святкується рівно через 50 днів після Великодня.

У цей день православна церква згадує зішестя Святого Духа на апостолів. Трійця символізує образ Бога – Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Святий Дух.

Це велике церковне свято несе звільнення від усього поганого і грішного в людській душі. Згідно з Євангелієм, саме на п'ятдесятий день після Великодня на апостолів зійшов Святий Дух у вигляді священного вогню, який наділив їх благодаттю Святого Духа, і вони заговорили на різних мовах світу і надав сили для облаштування Святої церкви на землі, щоб донести слово боже до кожної людини. Тому Трійця вважається також днем народження християнської церкви.

Як прикрасити будинок на Трійцю

За традицією перед святкуванням Трійці необхідно провести генеральне прибирання в будинку. Що важливо – необхідно позбутися від мотлоху і особливо від тих предметів, з якими пов'язані негативні спогади.

Популярні новини зараз

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

На Львівщині помер легендарний лікар, десятки врятованих втирають сльози: "Жив роботою"

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Показати ще

Господині прикрашають кімнати квітами, молодою травою і зеленими гілками, що символізує прийдешню весну, процвітання і продовження життя. Найчастіше для прикраси використовуються гілки берези, дуба, горобини, клена, трави аїру, м'яти, меліси та ін.

У день Трійці вранці відвідують святкову церковну службу. У цей день треба присвятити в церкві дуже прості букети з болотяної трави, польових квітів і т. п. Після служби в церкві потрібно принести їх додому і прикрасити ними будинок. Такий можна засушити і берегти цілий рік як оберіг від лихого ока випадкового гостя.

Не прикрасити будинок було великим гріхом. Предки вірили, що на Трійцю душі померлих родичів прилітають до живих і ховаються в гілках. Вся увага приділялася дверям, стінам будинків і віконницям – їх густо закривали липовими гілками.

На святковий обід запрошують близьких людей та родичів, пригощають короваєм, стравами з яєць, млинцями, пирогами, киселем і дарують один одному веселі подарунки.

Раніше портал "Знай.uа" писав, які молитви потрібно виголосити в День святої Трійці.