У суботу, 26 травня, в народі відзначають свято Ликери Комарниці. У православному церковному календарі е дата вшанування пам'яті двох святих на ім'я Гликерія: мучениці Глікерії діви і праведної Глікерії Новгородської. Про це повідомляють ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНазва свята "Комарниця" з'явилася у зв'язку з безліччю прикмет цього дня, які пов'язано з комарами.
У давнину цей день називали по-різному: Лукерія, Гречишниця, Лукошниця, Комарниця, Лушка.
Історія
Мучениця Гликерія жила у II столітті в Троянополі під час гонінь на християн при імператорі Антоніні. Вона рано стала сиротою. Знайшла розраду в християнському храмі, куди ходила щодня. За віру в Христа місцевий правитель Савін наказав побити дівчину камінням і замкнути в темниці.
Друга свята, якій присвячено цей день – Гликерія з Новгорода. Вона померла молодою. Через півстоліття після смерті дівчини, в 1572 році, її недоторкане тліном тіло витягли із землі. Після урочистого положення останків у церкві святих Флора і Лавра біля них у той же день почалися чудесні зцілення.
Традиції та обряди
У це народне свято садять першу гречку, в народі відому як "маївка". Вона рідко приносить хороший урожай. Її користь – у кольорі, який необхідний бджолам і птахам.
Чоловіки працюють на полях із ранньої зорі до пізнього вечора. Жінки носять їм у лукошках обіди.
Прикмети
Багато комарів – до хорошої погоди.
Хмари комарів – буде багато вівса і трави.
Мало комарів – травень без дощів пройде.
Багато комарів – буде багато грибів.
Поява перших комарів віщувала потепління, а якщо комарі раптом починали дзвеніти особливо голосно і пронизливо, чекали на швидкий дощ: "Комарі запищали — запасайся плащами".
Вважалося, що, якщо в період із цього дня до літнього сонцестояння вб'єш комара — їх додасться дюжина, а якщо вб'єш після цього часу — комарине плем'я на дюжину поменшає.
Дивіться сюжет про свята