Не так давно психологи з'ясували, про що найчастіше шкодують люди. Для цього вони провели опитування, в якому взяли участь сотні респондентів. Опитування входили питання про "ідеальне я", про "актуальне я", "я морального обов'язку". Так, відомий американський психолог Томас Гилович розповів про результати дослідження.

Психологи перед опитуванням пояснили, у чому полягає різниця між цими "я". Респондентам потрібно було подумати про своє життя і розповісти про головні джерела жалю.

Як з'ясувалося, переважна кількість респондентів (76%) жалкували про "ідеальне я", до якого вони так і не прийшли. Слід зазначити небажання опитаних думати про "я морального боргу", тобто "я", який відповідає вимогам оточуючих його людей.

Як стверджує Гилович, погляд на "ідеального я" дуже розпливчастий. До того ж "ідеального я" важко досягти, в той час як "я морального боргу" завдяки наслідуванню правилам реалізується набагато простіше.

Популярні новини зараз

Три роки тягнув: українцю довелося заплатити аліментний борг у 250 тисяч грн, заради поїздки за кордон

Віктор Павлік з сином на руках зворушив усіх молодих матусь: пощастило дружині

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Показати ще

З цього можна зробити висновок, що для досягнення ідеалу необхідно, на думку психолога, натхнення, яке буде рухати його і ввязувати в гру. При цьому досягнення мрії заважає страх перед громадською думкою.

Крім того, ніхто не хоче стати жертвою маніпулятора, який користується іншими для досягнення своїх цілей. Але, в соціумі не можна ізолюватися від подібних особистостей. Більшість з нас навіть не здогадуються, що стали жертвами маніпулятора.

Маніпулювання є, по суті, психологічним насильством, коли від людини вимагають певної поведінки, необхідної для досягнення своїх цілей. Маніпуляторів нерідко ще називають нарцисами і емоційно-енергетичними вампірами, тому що ці люди не можуть обходитися без нашої енергії.

Також раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що практично кожна пара, створюючи союз, мріє про дітей, уявляє себе прекрасними і мудрими батьками. Але реальність часто не відповідає мріям, і, як стверджують астрологи, справа не тільки у незнанні законів педагогіки і психології. Існують пари, яким діти протипоказані зірками.