Якби імператриці Австрії Єлизавети Баварської довелося жити в сучасному світі, вона неодмінно стала б найкрасивішою жінкою. Сіссі була однією з найбільш відомих модниць XIX століття в Європі, її шовковим платтям наслідували по всьому континенті. Про це повідомляють ЗМІ.

Повне ім'я Сіссі – Амалія Євгена Єлизавета. Вона отримала титул імператриці, вийшовши заміж за імператора Франца Йосифа I в 1854 році, на той момент їй було 16 років. Із цього моменту вона стає відомою, як законодавиця мод.

Природно, догляд за ними був цілим ритуалом, який щодня займав кілька годин. Фанні Фейфалик, перукар Сіссі, розчісувала і завивала її довгі коси.

Фанні знала, що Сіссі була практично в рабстві у свого волосся, жоден інший перукар не вмів так дбайливо з ними поратися, тому час від часу навіть зловживала своїм становищем, кажучи, що погано себе почуває, і змушуючи Сіссі страждати.

Популярні новини зараз
Українців закликають зробити запаси води: нова проблема Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Українські пенсіонери отримають 200 гривень надбавки, але пощастить лише частині: у кого зростуть виплати Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

Фанні отримувала високу зарплату в 2 тис. гульденів, порівнянну, наприклад, зі ставкою професора, та її посада називалася – імператорський перукар.

Було б помилкою вважати, що робота Фанні була легкою. У Сіссі був далеко не ангельський характер і фанатична любов до свого волосся. Розчісуючи пасми, Фанні збирала волоски, які випадали, і зобов'язана була показати їх імператриці.

Раз на три тижні Фанні мила волосся Сіссі сумішшю з сирих яєць і коньяку. Після імператриця надягала непромокающий плащ і чекала, поки копиця волосся просохне. Бували дні, коли Сіссі страждала від головного болю, оскільки волосся були дуже важкі. Тоді Фанні збирала їх стрічками, піднімаючи нагору, щоб полегшити страждання імператриці.

У Сіссі був цілий комплекс процедур по догляду за своїм тілом. Так, вона регулярно робила маску для обличчя, щоб боротися зі зморшками. Для неї використовувала подрібнену полуницю і сиру яловичину. Щоб тримати себе у формі, Сіссі сиділа на жорсткій дієті: на вечерю вона могла з'їсти тільки м'ясну підливу, або ж взагалі обійтися яйцем, апельсином і склянкою молока.

У Сіссі був спартанський режим тренувань. Підняття тягарів, вправи з обручами і тривалі піші прогулянки. Завдяки всьому цьому Сіссі все життя ходила затягнутою в корсет, і її талії заздрили всі дами у вищому світі.

Дивіться сюжет про красу

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", російська модель підігріла булки у сонячній Італії.