У цей день відзначається свято Кропив'яне заговіння (за старим стилем – 28 червня). При цьому в церковному календарі дата присвячується преподобним Герману і Сергію Валаамським, праведникам і чудотворцям.

Історія свята

Брати Герман і Сергій Валаамські були грецькими священиками, які відвідали в X столітті Великий Новгород разом із першими православними християнами. Вони проповідували слово Боже в Карелії і оселилися на Валаамському острові. Також за церковними переказами відомо, що на острові вони заснували Валаамський Спасо-Преображенський чоловічий монастир, який у підсумку став центром православ'я Північного краю Русі.

Традиції та обряди на Кропив'яне заговіння

Зазвичай молоді люди довго не лягали спати і розважалися до самого ранку. Ще було прийнято водити хороводи, співати пісні і грати в різні ігри. Також у народі говорили, що той, хто знайде квітучу рослина «петрів хрест» і вирве його з коренем, отримає небувалу удачу. Вважалося, що корінь цієї рослини врятує від усякої напасті і навіть допоможе знайти безцінний скарб. Серед слов'ян вважалося, що після цього дня кропива втрачає всі свої цілющі властивості. Так що до цього часу було зварити щі з листя цієї пекучої трави.

Відзначається, що з давніх часів кропиву дуже цінували за корисні властивості. Так, з цієї пекучої трави робили всілякі салати, супи, начинки для пиріжків, а також солили і квасили. При цьому з молодого листя рослини робили спеціальні відвари і настої, які могли відновити сили й зупинити внутрішні кровотечі. У свою чергу дівчата застосовували кропиву у косметичних цілях. Вони вірили, що відвар з цієї рослини зміцнює волосся і запобігає їх випадання.

Крім того, селяни приписували кропиві і містичні властивості. Наприклад, її вважали потужним оберегом від лихого пристріту. Для цього потрібно було спалити насіння кропиви на вугіллі і пустити дим з будинку. Також для захисту від нечистої сили кропиву вішали на двері та вікна.

Популярні новини зараз
Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" писав, які існують традиції і обряди на Самсона Сіногнія.