На суботу, 26 травня, припадає день, який присвячено життю юної Глікерії Новгородської, проте відомостей про неї немає. В народі вважали, що в цей день небезпечно багато працювати, так само, як і багато лінуватися. Про це повідомляють ЗМІ.

Приблизно через 50 років після цього, наприкінці 16 століття, її тіло було знайдено нетлінним, і, згідно з переказами, люди біля нього дивним чином зцілялися. Тоді і почалося шанування праведної діви Глікерії.

У цей день чекали на появу комарів, яких, за народним повір'ям, носив вітер. Холодний вітер восени захоплював комарині зграї за моря, а теплий весняний повертав. Тому і примовляли: "Якщо на Ликеру багато комарів — готуйся по ягоди; якщо багато мошок — готуй по гриби козуби".

Правда, прибивати настирливих комах від Ликери і аж до червневого сонцестояння вважалося марним – ціла дюжина кровопивців прийде замість нього. Зате зачинити комара після сонцестояння означало, що разом із ним згине ще дюжина.

Популярні новини зараз

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Показати ще

Цей день також отримав назву Гречкосейки, так як приходила пора сіяти гречку, хоч вона і не приносила зазвичай великого урожаю, і більше її посів був: "для кольору, на поживу бджолам, для пташки Божої".

Лукошницею ж Ликеру прозвали тому, що чоловіки від зорі до зорі пропадали на польових роботах, а дружини і діти носили їм у лукошках нехитру їжу.

Традиції та обряди

У це народне свято садять першу гречку, в народі відому як "маївка". Вона рідко приносить хороший урожай. Її користь – у кольорі, який необхідний бджолам і птахам.

Чоловіки працюють на полях із ранньої зорі до пізнього вечора. Жінки носять їм у лукошках обіди.

Прикмети

Багато комарів – до хорошої погоди.

Хмари комарів – буде багато вівса і трави.

Мало комарів – травень без дощів пройде.

Дивіться сюжет про свята