У вівторок, 3 липня, за народним календарем відзначається свято Мефодій Перепелятник (за старим стилем – 20 червня). При цьому православна церква вшановує в цей день святого єпископа Мефодія Патарського, Олімпійського. Простий народ прозвав святого Перепелятником, так як на свято було прийнято полювати на перепелів.

Святий Мефодій жив у 3-4 століттях у Малій Азії. З дитинства він навчав паству християнству мирно і тихо, але в той же час відстоював чистоту православ'я і боровся з ідолопоклонством. За відкрите проповідування слова Божого на початку 312 році язичники вбили єпископа. Згідно з церковними переказами, після себе він залишив величезну літературну спадщину: твори на захист християнства, викладу православних догматів проти єресі.

Заборони на Мефодія Перепелятника

У народі цей день вважався днем мисливців - любителів перепелиного промислу. Так як 3 липня на полях уже достигали хліба, на них зліталися перепела, тому ходити на полювання за ними не складало труднощів. Перед цим днем вони з вечора лежали в полі і, зачаївшись, лежали до ранкової зорі, а зорі починали награвати на спеціальних сопілках. Перепілки летіли на звуки мисливських ріжків і потрапляли в спеціальні пастки, встановлені в місцях ймовірної появи птахів.

Крім того, всі мисливці на Мефодія намагалися привезти з полювання хоча б одну перепілку, щоб не повертатися додому з порожніми руками. За прикметами помітити білого перепела вважалося до великого щастя, а якщо спіймати його — все життя будеш тримати удачу за хвіст. Досвідчені мисливці знали різні прикмети: якщо над озимим хлібом носиться павутина і літає мошкара, значить десь поруч причаївся птах; а ось там, де перепелиний чутний свист найкраще, успіху можна було не чекати.

Також наші предки вірили, що якщо на Мефодія вдень на дах хати сяде сова, то незабаром у цьому будинку трапиться пожежа. Були і деякі прикмети на погоду. Якщо на Мефодія зарядив дощ — йому йти ще 40 днів. Якщо раптом жаба виповзла на траву і лебеді почали ввечері кричати, тоді день буде дуже дощовим. А ось якщо павук активно плете павутину — погода обіцяє бути теплою і сонячною.

Популярні новини зараз
В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку
Показати ще

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на Зосиму Пасічника, якого святкують православні 2 липня.