Вчені з Іспанії заявили, що загадкові золоті прикраси з скарбу, який був виявлений недалеко від Севільї, виготовили місцеві, а не фінікійці, як вони припускали раніше.

Цю інформацію повідомляє zn.ua.

У 1958 році був виявлений неймовірний скарб на пагорбі Ель Карамболо. Він складається з 21 золотої прикраси тонкої роботи, загальна вага яких становить близько трьох кілограм. Його знайшли заритим у керамічному горщику, швидше за все, в межах якогось святилища.

За словами вчених, прикраси були виготовлені 2770-2500 років тому в Карамболо. З моменту знахідки між дослідниками не вщухають суперечки з приводу того, звідки взялися скарби. Деякі вважають - це справа рук місцевих жителів, інші, навпаки, вважають, що прикраси привезли фінікійці, які незадовго до цього з'явилися на півострові.

Зараз, вчені з Уельви детально вивчили скарби з допомогою мас-спектрометра. Крім того, вони проаналізували співвідношення ізотопів свинцю в сплаві. Різна кількість домішок у сплавах дає змогу приблизно визначити місце походження руди.

Як виявилося, обидва аналізи показали схожий результат - прикраси з Карамболо були зроблені з місцевого золота, видобутого неподалік. Дослідники вважають, що, швидше за все, скарби з Карамболо були переплавлені з більш давніх артефактів, які ховали разом з покійними в Валенсине-де-ла-Консепсьон.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", археологічні знахідки дають нам можливість дізнатися про минуле наших предків - починаючи від їжі, яку вони їли, письмової мови, використовуваного в якості спілкування і закінчуючи досвідом в сексуальному житті. Кожне відкриття так чи інакше вплинула на наше життя. Як кажуть, щоб творити майбутнє, необхідно знати минуле. По-цьому, пропонуємо ознайомитися з підбіркою найбільш значущих археологічних знахідок в історії.

Також портал повідомляв про те, що викладач лекцій в Університеті Суонсі Д-р Кен Гріффін виявив зображення відомої єгипетськой жінки-фараона по імені Хатшепсут. Про це повідомляє ГолосUa.