Розставання – завжди важке випробування. І не тільки для нервової системи у вигляді безсоння, панічних атак і нав'язливих думок. Вчені давно довели, що розбите серце тягне за собою серйозні збої імунітету. Всі, хто хоч раз переживав розставання, добре знають про це. Так чи можна прискорити всі ці "кола пекла"? Американські психологи, впевнені, що так. Головне – вибрати правильну стратегію.

Своїм 24 піддослідним, жінкам і чоловікам, 20-37 років, які недавно пережили розрив серйозних відносин (у середньому 2,5 роки) – вони запропонували відразу три стратегії, розділивши людей на групи.
Першій групі сказали згадувати все погане: скандали, всі дратівливі звички і родичів з друзями. Іншими словами, клин вишибали клином. Друга ж група повинна була не звинувачувати колишніх і змиритися з тим, що відбувається. «Це нормально любити і не вимагати взаємності у відповідь». Третій групі пощастило: все, що їм потрібно було – це абстрагуватися від розбитого серця, думати про позитивні речі і не згадувати про колишнє.
Після цього вчені показували фотографії колишніх, паралельно вивчаючи показники електродів, що вимірюють рівень їх емоційної залученості. Результат вас здивує. Так, у піддослідних, які відчували образу і злість розлюбити вийшло швидше, хоч і були пригнічені.
У позитивно налаштованих учасників, з другої і третьої групи, результат був не такий швидкий, але більш ефективний і довгостроковий. Вони відчували себе гармонійніше.

Як говорить керівник дослідження доктор Лэнгеслаг: "Любов – це залежність, на зразок наркотичної. Щоб від неї позбавитися – вам буде потрібен час і завзятість. В той же час любов – це навик, як їзда на велосипеді. Спочатку ми закохуємося, вчимося любити, а потім так само – розучуємося. Для довгострокової перспективи я рекомендую зменшувати градус любові поступово: намагайтеся зосередитися на інших речах". Просто подумайте скільки картин намальовано, пісень проспівано і книг написано в цей нелегкий і болісний період.

Раніше "Знай.uа" розповідав про те, що Як же часто дівчата наступають на одні і ті ж граблі думаючи, що з часом їх обранець виправиться? Ми створили список ознак емоційно нестабільних чоловіків, з якими, як би сильно не хотілося краще не зв'язуватися навіть на короткий час. Ці чоловіки просто не здатні створювати і підтримувати здорові стосунки з іншими людьми. Щоб стати надійними для вас, вони повинні знайти себе.