Дослідники Медичної школи Університету Джорджа Вашингтона в Сент-Луїсі дізналися, як можна їсти жирні продукти, в тому числі фаст-фуд, та уникнути ожиріння.

Про це детально розписали у Medicalxpress.

У лабораторних умовах фахівці вивели мишей з підвищеною активністю гена Hedgehog (Hh) - він підтримує гомеостаз тканин, утворених жировими клітинами. Змінений Hedgehog (Hh) пригнічує розвиток адипоцитів і перешкоджає ожирінню.

Гризуни, чиї Hh-гени не були активовані, вісім тижнів сиділи на жирній дієті та набрали зайву вагу. При цьому вага тварин з активними Hh-генами залишилась незмінною.

"Ми набираємо вагу через те, що жирові клітини збільшуються в розмірах, а не через те, що зростає їхня кількість. Важливо, що під час проведення метаболічних досліджень ми виявили, що тварини з активним рухом Hedgehog не лише були більш компактними, але також мали більш низькі рівні глюкози у крові і були більш чутливі до інсуліну", - пояснює старший дослідник Фенксін Лонг.

Популярні новини зараз

Рада готує соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

За його словами, випробовувати такий метод на людях поки зарано, оскільки треба ретельніше вивчити всі можливі побічні ефекти: наприклад, надмірно активні Hh-гени можуть бути пов'язані з появою злоякісних пухлин.

"У мишей та людей метаболічні шляхи працюють аналогічним чином. Цей спосіб може стати новим терапевтичним методом лікування ожиріння", - переконаний Лонг.

Він додав, що якщо вдасться розробити стратегії для ретельного вивчення жирових клітин, то активізація цього шляху може бути ефективною в боротьбі з ожирінням.

На відео детально розповідають про проблему ожиріння

Як повідомляв портал "Знай.ua", ціни у фаст-фудах в різних країнах відрізняються. Дізнайтесь, що можна з'їсти на 10 євро у різних куточках світу.