Найкрасивішою купюрою, яку випустили в 2017 році, стали 10 швейцарських франків. Традиційно, обирало купюру Міжнародне банкнотне співтовариство (International Bank Note Society, IBNS).

Відомо, що банкнота стала третьою в дев'ятій серії банкнот, які вводяться Національним банком Швейцарії.

Раніше швейцарський регулятор випустив банкноти в 20 та 50 франків (остання була визнана IBNS найкрасивішою купюрою 2016 року).

У повідомленні IBNS підкреслюється, що боротьба за звання найкрасивішої банкноти в цьому році проходила в умовах надзвичайно гострої конкуренції і відрив кандидата від Швейцарії від конкурентів за підсумками голосування виявився, як ніколи, малий.

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Трініті постарішала, а у Нео додалося сивого волосся: як змінилися Кіану Рівз і Керрі-Енн Мосс з часів першої "Матриці"

Показати ще

Головними конкурентами 10 франків в IBNS назвали випущену Королівським банком Шотландії (RBS) банкноту в 10 шотландських фунтів з портретом жившої у XIX столітті математик та астроном Мері Сомервілль і випущена на Фіджі банкнота з незвичайним номіналом сім доларів, присвячена перемозі фіджійськой збірної з регбі-7 на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, яка принесла країні першу в її історії олімпійську медаль, а також нові банкноти в 100 норвезьких крон, 10 канадських доларів та 40 франків Джібуті.

Нагадаємо, раніше за планами Національного банку України, протягом двох найближчих років очікується скорочення готівки в загальному обороті грошей до 45%. Ненависть представників влади до готівкових грошей цілком зрозуміла - їх важче контролювати, стягувати з фінансових операцій податки. З цієї причини офіційні особи при обговоренні даної теми завжди згадують про незаконний обіг наркотиків, зброї, давання хабарів та інші нелегальні схеми, в яких обов'язково присутні готівкові гроші.

Більшість розвинених країн прагнуть пропагувати і заохочувати різними способами угоди, де засобом взаєморозрахунків виступають безготівкові кошти. Але НБУ вирішив піти іншим шляхом, більш простим. Готівкова маса грошей буде поступово вилучатися з обігу, і до 2020 року її обсяг планують зменшити вдвічі.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Національний банк України виводить з обігу дрібні паперові купюри. Так, тепер 1,2,5 і 10 гривень замінять монетами, зразки яких вже представили громадянам. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.