10 липня православні християни святкують обрітення мощей преподобного Амвросія Оптинського. Варто відзначити, що це дуже важлива дата для церкви.

Що відомо про Амвросія Оптинского

Олександр Грінков, майбутній батько Амвросій, народився в листопаді 1812 року, в духовній родині села Великі Липовиці Тамбовської Єпархії. Після закінчення Духовного Училища, він пройшов курс Духовної Семінарії. При цьому він не вивчився на священика. Деякий час він був домашнім учителем, а потім викладачем Липецького Духовного Училища. Він був веселом, добрим і дотепним – це дуже цінували його товариші, колеги по службі. В останньому класі Семінарії йому довелося перенести небезпечну хворобу, і він дав обітницю постригтися в ченці, якщо одужає.

Після одужання він не забув своєї обіцянки, прийняв постриг і був названий Амвросієм, у пам'ять святителя Медіоланського, потім був висвячений у ієродьякона і, пізніше, в ієромонаха. Коли отець Макарій почав свою справу видавництва, отець Амвросій, який закінчив семінарію і знайомий із древніми і новими мовами (він знав п'ять мов), був одним із його найближчих помічників. Скоро після свого рукоположення він сильно захворів. Хвороба була настільки важка, що назавжди підірвала здоров'я отця Амвросія і майже прикувала його до ліжка. Внаслідок свого хворобливого стану він до самої своєї смерті не міг здійснювати літургії і брати участь в довгих монастирських богослужіннях. Помер преподобний Амвросій 23 жовтня 1891 року в Шамординській обителі і був похований в Оптиній пустелі поруч із могилою преподобного старця Макарія.

Зазначається, що навіть після кончини святий Амвросій з'являвся багатьом людям, зцілюючи хворих, допомагаючи стражденним. Святість життя старця Амвросія виявлена в його діяльної любові до ближніх, і православний народ завжди відповідав йому глибоким шануванням. У 1988 році на Помісному Соборі православної церкви преподобний Амвросій був зарахований до лику святих угодників Божих. Знайдені його чесні мощі (у 1998 році) почивають у Введенському соборі Оптиної пустелі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 9 липня православні християни вшановують пам'ять преподобного Давида Солунського.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще