4 липня православна церква влаштовує святкування на честь обрітення мощей преподобного Максима Грека. Що відомо про нього, і чим прославився святий – читайте в нашій статті.

Що відомо про Максима Грека

Преподобний Максим Грек, уроджений Михайло Триволис, народився в 1475 році в місті Арте (Албанія). За переказами, будучи дитиною святий багато подорожував, вивчав різні мови і науки в європейських країнах. Коли він повернувся на Афон, прийняв чернецтво у Ватопедському храмі.

Далі Максиму наказали їхати в Москву, йому було доручено перекласти на слов'янську мову тлумачення на Псалми, книгу Діянь Апостолів і кілька Богослужбових книг. Так, преподобний Максим старанно виконував усі доручення, правда виникали неточності в перекладах, так як слов'янська була не його рідною мовою.

Також Максим Грек перевів тлумачення святителя Іоанна Златоуста на Євангелія від Матвія й Іоанна і написав кілька власних творів.

Коли князь хотів розлучитися з дружиною Соломонией через її неплодство, відважний Максим сповідник надіслав князю «Глави повчальні до начальницьких правовірних», в яких він переконливо довів, що положення зобов'язує правителя не коритися пристрастям. Тоді преподобного Максима посадили до в'язниці, де йому було дуже важко, але серед страждань він здобував і велику милість Божу. До нього з'явився Ангел і сказав: «Терпи, старий! Цими муками позбудешся вічних мук».

Популярні новини зараз
Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Через 6 років преподобний Максим був звільнений від тюремного ув'язнення і посланий під церковною забороною у Твер. Там преподобний написав автобіографічний твір «Думки, якими інок скорботний, ув'язнений в темницю, втішав і зміцнював себе в терпінні». Лише через двадцять років перебування у Твері преподобному дозволили проживати вільно і зняли з нього церковну заборону.

З церковних переказів відомо, що останні роки життя святий провів у Троїце-Сергієвій Лаврі. Разом зі своїм келейником і учнем Нілом преподобний старанно перекладав Псалми з грецької на слов'янську мову. Преподобний Максим відійшов до Бога 21 січня (за старим стилем) 1556 року. Засвідчено чимало чудес, звершених біля гробниці подвижника, на якій написані тропар і кондак йому. Крім того, дуже часто християни зображували святого на іконі Собору Радонізьких святих.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 3 липня православна церква вшановує пам'ять Єпископа Мефодія Патарського.