Люди, які відчувають запаморочення або помутніння при вставанні, можуть відчувати раптове зниження артеріального тиску, яке називається ортостатична гіпотензія. Вчені Американської академії неврології, відзначили, що люди середнього віку, які страждають від такого зниження артеріального тиску, можуть мати більш високий ризик розвитку інсульту або деменції.

Відомо, що ортостатична гіпотензія вже була пов'язана з проблемами серця, непритомністю і падіннями, але нове дослідження під керівництвом доктора Андрии Ролінгс зі Школи громадського здоров'я при університеті Джонса Хопкінса Блумберга намагалося встановити, чи пов'язана ця форма зниженого кров'яного тиску з проблемами мозку, особливо деменцією.

Було встановлено, що низький кров'яний тиск буде враховуватися при мінімальному зменшенні на 20 міліметрів ртуті (мм рт. ст.) при систолічному артеріальному тиску, коли серце стискається, щоб зробити серцебиття; або 10 мм рт. ст. при артеріальному тиску, коли серце в стані спокою.

Дослідження було проведено з 11 709 людьми із середнім віком 54 роки, яких відстежували 25 років. Учасники під час дослідження зустрічалися з цими дослідниками до п'яти разів. Перед початком дослідження ні в кого з них не було історії проблем з серцем або інсультами.

Популярні новини зараз

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

В університеті Михайла Поплавського присоромили абітурієнтку через гроші: "На більше не вистачило?"

Сміливі дівчата поголили обличчя і через пару тижнів показали свою щетину: майже, як у Шуфутинського

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Під час дослідження вчені моніторили учасників на ознаки деменції або інсульту, переглянувши медичні карти. У ході дослідження у 1 068 людина з'явилася деменція, а 842 людини страждали ішемічним інсультом, який трапляється, коли кровообіг блокується в певної області мозку. Ті учасники, у яких була ортостатична гіпотензія в самому початку дослідження, мали 54%-ний ризик розвитку деменції, ніж інші.

Раніше Знай.uа писав, що не так давно відомі медики з'ясували, що низький вага може стати причиною слабоумства. До відповідних висновків прийшли вчені зі Школи медицини Бостонського університету.

Також нагадаємо, американські сексологи провели нове дослідження, щоб з'ясувати побічні ефекти сексуального стримання.

Також ми писали, що по запаху можна визначити, чим хвора людина.