Існують страшні хвороби, які переслідують людство з найдавніших часів: проказа, хвороба серця, грибок, чума і навіть рак. Проте, історія знає по-справжньому жахливі і дивні хвороби, які одного разу з'явилися, щоб потім зникнути безслідно назавжди. Що дуже для нас добре. Давайте дізнаємося, що це за захворювання.

Скляна плоть

Багато середньовічних людей страждали від психічного розладу під назвою "скляна мана".

Страждаючі вважали, що вони буквально зроблені зі скла, і будь-який рух розіб'є їх на тисячі осколків. В один момент хворий ходить як ні в чому не бувало, спілкується і веселиться, а в наступний момент він прикипів на місці.

Популярні новини зараз

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Жінка віддала 6 тисяч за навчання сина, але в коледж він ходити не став, відправляють до суду: не повернули навіть половину суми

Оля Цибульська засвітила волохаті ноги на шпильках: Дзідзьо перелякається

Андре Тан пояснив, що буде модно навесні і влітку 2022 року: сукні-сітки, взуття на платформі та футляри

Показати ще

Першим хто захворів - був король Франції Карл VI. Він був одержимий ідеєю, що він зроблений зі скла. Незабаром його недуга викликала масовий спалах цієї хвороби у населення, що пов'язують з тим, що це всього лише наслідування монарху.

Хвороба, що налякала спартанців

Афінська чума - цей бурхливий мор зруйнував місто-державу в перші роки Олімпійських ігор, перетворюючи все в брудні калюжі крові, поту і екскрементів.

Про неї ми знаємо завдяки історику - Фукидиду. На ранній стадії, хворі "охоплені нез'ясовним жаром, який зосереджується спочатку в голові, потім червоніють очі". Потім з горла йшло стільки крові, що її вистачило заповнити величезну балію.

Якщо в зараженому після цього залишалася хоча б дещиця життя, то і її вивертало назовні різними способами. Спартанці, побачивши цей фонтан інфікованих органів, кинулися бігти. Вважається, що хвороба забрала близько половини населення міста протягом 5 років. І одного разу вона просто зникла. Вчені досі гадають, що ж це за болячка така була. У списку номінантів:

  • черевний тиф (симптоми дуже схожі на нього, але він не міг викликати спалах такого рівня, тому що він уже колись орудував в Стародавній Греції);
  • інший різновид тифу (який діє без прояву симптомів);
  • Ебола (ідеальний кандидат, якщо забити на те, що після Афін вона зникне на пару тисяч років, щоб потім з'явиться в Заїрі в 1976 році).

Фосфорна щелепа

Робота на фабриці в Епоху промислової революції була "веселеньким" заняттям. Цією страшною хворобою страждали робочі на фабриках з виробництва сірників, а називалася вона фосфорний некроз кістки нижньої щелепи.

Технологія виробництва сірників в ті дні не відрізнялася особливою безпекою. Брався шматок дерева і поринався у білий фосфор. Пацієнта можна було врятувати лише ампутацією щелепи.

Вперше некроз щелепи був виявлений в 1856 році, а використання білого фосфору для виробництва сірників заборонили в 1906 році. Близько 50 років щелепи людей мутували за відомою всім причини, і ніхто нічого не робив з цим, боячись образити важливу індустрію.

Першокласний сервіс National Hotel

Протягом декількох років хвороба відома, як "Хвороба Національного Готелю" скосила близько сотні високопоставлених політиків, які зупинялися в однойменному готелі. 40 з них померло. Її симптоми: опухлий язик, запалення товстої кишки, блювота і діарея. Ці симптоми можуть тривати місяцями, а іноді і проявляти себе через роки.

Від неї двічі постраждав президент США Джеймс Б'юкенен: в перший раз, коли зважився залишитися у Вашингтоні після своєї перемоги на виборах в 1856 році; вдруге роками пізніше, коли знову зупинився в цьому готелі (він явно дуже полюбив його, незважаючи на болячку і те, що його рвало з усіх боків).

Це виявилася одна з різновидів дизентерії або Хвороби легіонерів, що виникла в зв'язку з тим, що одна з каналізаційних труб лопнула, і її вміст регулярно потрапляв в водопостачання готелю.

Її шкіра кольору зеленки

Протягом понад 200 років хлороз мучив жінок з вищого світу. Через кілька днів після зараження вони впадали в меланхолійне забуття і були не в змозі стояти або навіть спати. Хвороба також характеризувалася набряканням суглобів, прискореним серцебиттям, припиненням менструації. Згідно з повідомленнями того часу, шкіра зеленіла. Дивно, але ця хвороба, в основному, виникала у жінок з привілейованих верств суспільства. Рідко коли її симптоми виявлялися у представників робітничого класу.

Доктора того часу особливо не морочилися і провину за захворювання повісили на пацієнток. Мовляв, на них пеніса не вистачає. Такого висновку вони прийшли, тому що хлороз переривав менструальний цикл. Розумієте, в той час менструальна кров вважалася жіночим еквівалентом сперми. І в закупорці місячних відразу звинуватили невинну пліву. Звідси хлороз і отримав прізвисько "Хвороба незайманих".

Дівчата того часу страждали від важкої форми анемії, викликаної їх жахливими дієтами. Від неї можна було миттєво позбутися, якщо регулярно харчуватися продукти, які містять в собі залізо.

Зуби, що вибухають

Медичні журнали 1800-х років рясніють випадками вибухають зубів. З огляду на це, не дивно, що доктор Кінг Шульц вирішив змінити рід діяльності. Все ж стріляти в поганих хлопців куди краще, ніж отримати поранення обличчя від шрапнелі з зубів.

Перший випадок цієї хвороби зареєстровано в 1817 році у священика, який через кілька днів нестерпної агонії в зубі почув "гучний тріск, немов постріл з пістолета. І його зуб розлетівся на частини, подарувавши преподобному миттєве полегшення. У цей момент він повернувся до дружини і сказав: "Моя біль пройшла". після чого проспав більше дня, а після пробудження відчував себе відмінно".

На думку групи дослідників, цілком ймовірно, що СВЗ був викликаний реакцією між газоподібним воднем і металами, які використовувалися в старовинніх пломбах. У ті дні пломби робили з суміші свинцю, олова і срібла.

Нагадаємо, жахи середньовічної медицини, які пробирали до тремтіння.

Як повідомляв портал "Знай.uа", радієві-дівчата працювали на місцевій фабриці, де фарбували циферблати люмінесцентних годинників, нового армійського гаджета, який використовується американськими солдатами. До 1927 році більшість з них померли в результаті отруєння радієвою фарбою, яка, простіше кажучи, роз'їла їх кістки зсередини.

Також "Знай.uа" писав, що робили в Середньовіччі з душевнохворими.