Існують страшні хвороби, які переслідують людство з найдавніших часів: проказа, хвороба серця, грибок, чума і навіть рак. Проте, історія знає по-справжньому жахливі і дивні хвороби, які одного разу з'явилися, щоб потім зникнути безслідно назавжди. Що дуже для нас добре. Давайте дізнаємося, що це за захворювання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Скляна плоть
Багато середньовічних людей страждали від психічного розладу під назвою "скляна мана".
Страждаючі вважали, що вони буквально зроблені зі скла, і будь-який рух розіб'є їх на тисячі осколків. В один момент хворий ходить як ні в чому не бувало, спілкується і веселиться, а в наступний момент він прикипів на місці.
Першим хто захворів - був король Франції Карл VI. Він був одержимий ідеєю, що він зроблений зі скла. Незабаром його недуга викликала масовий спалах цієї хвороби у населення, що пов'язують з тим, що це всього лише наслідування монарху.
Хвороба, що налякала спартанців
Афінська чума - цей бурхливий мор зруйнував місто-державу в перші роки Олімпійських ігор, перетворюючи все в брудні калюжі крові, поту і екскрементів.
Про неї ми знаємо завдяки історику - Фукидиду. На ранній стадії, хворі "охоплені нез'ясовним жаром, який зосереджується спочатку в голові, потім червоніють очі". Потім з горла йшло стільки крові, що її вистачило заповнити величезну балію.
Якщо в зараженому після цього залишалася хоча б дещиця життя, то і її вивертало назовні різними способами. Спартанці, побачивши цей фонтан інфікованих органів, кинулися бігти. Вважається, що хвороба забрала близько половини населення міста протягом 5 років. І одного разу вона просто зникла. Вчені досі гадають, що ж це за болячка така була. У списку номінантів:
- черевний тиф (симптоми дуже схожі на нього, але він не міг викликати спалах такого рівня, тому що він уже колись орудував в Стародавній Греції);
- інший різновид тифу (який діє без прояву симптомів);
- Ебола (ідеальний кандидат, якщо забити на те, що після Афін вона зникне на пару тисяч років, щоб потім з'явиться в Заїрі в 1976 році).
Фосфорна щелепа
Робота на фабриці в Епоху промислової революції була "веселеньким" заняттям. Цією страшною хворобою страждали робочі на фабриках з виробництва сірників, а називалася вона фосфорний некроз кістки нижньої щелепи.
Технологія виробництва сірників в ті дні не відрізнялася особливою безпекою. Брався шматок дерева і поринався у білий фосфор. Пацієнта можна було врятувати лише ампутацією щелепи.
Вперше некроз щелепи був виявлений в 1856 році, а використання білого фосфору для виробництва сірників заборонили в 1906 році. Близько 50 років щелепи людей мутували за відомою всім причини, і ніхто нічого не робив з цим, боячись образити важливу індустрію.
Першокласний сервіс National Hotel
Протягом декількох років хвороба відома, як "Хвороба Національного Готелю" скосила близько сотні високопоставлених політиків, які зупинялися в однойменному готелі. 40 з них померло. Її симптоми: опухлий язик, запалення товстої кишки, блювота і діарея. Ці симптоми можуть тривати місяцями, а іноді і проявляти себе через роки.
Від неї двічі постраждав президент США Джеймс Б'юкенен: в перший раз, коли зважився залишитися у Вашингтоні після своєї перемоги на виборах в 1856 році; вдруге роками пізніше, коли знову зупинився в цьому готелі (він явно дуже полюбив його, незважаючи на болячку і те, що його рвало з усіх боків).
Це виявилася одна з різновидів дизентерії або Хвороби легіонерів, що виникла в зв'язку з тим, що одна з каналізаційних труб лопнула, і її вміст регулярно потрапляв в водопостачання готелю.
Її шкіра кольору зеленки
Протягом понад 200 років хлороз мучив жінок з вищого світу. Через кілька днів після зараження вони впадали в меланхолійне забуття і були не в змозі стояти або навіть спати. Хвороба також характеризувалася набряканням суглобів, прискореним серцебиттям, припиненням менструації. Згідно з повідомленнями того часу, шкіра зеленіла. Дивно, але ця хвороба, в основному, виникала у жінок з привілейованих верств суспільства. Рідко коли її симптоми виявлялися у представників робітничого класу.
Доктора того часу особливо не морочилися і провину за захворювання повісили на пацієнток. Мовляв, на них пеніса не вистачає. Такого висновку вони прийшли, тому що хлороз переривав менструальний цикл. Розумієте, в той час менструальна кров вважалася жіночим еквівалентом сперми. І в закупорці місячних відразу звинуватили невинну пліву. Звідси хлороз і отримав прізвисько "Хвороба незайманих".
Дівчата того часу страждали від важкої форми анемії, викликаної їх жахливими дієтами. Від неї можна було миттєво позбутися, якщо регулярно харчуватися продукти, які містять в собі залізо.
Зуби, що вибухають
Медичні журнали 1800-х років рясніють випадками вибухають зубів. З огляду на це, не дивно, що доктор Кінг Шульц вирішив змінити рід діяльності. Все ж стріляти в поганих хлопців куди краще, ніж отримати поранення обличчя від шрапнелі з зубів.
Перший випадок цієї хвороби зареєстровано в 1817 році у священика, який через кілька днів нестерпної агонії в зубі почув "гучний тріск, немов постріл з пістолета. І його зуб розлетівся на частини, подарувавши преподобному миттєве полегшення. У цей момент він повернувся до дружини і сказав: "Моя біль пройшла". після чого проспав більше дня, а після пробудження відчував себе відмінно".
На думку групи дослідників, цілком ймовірно, що СВЗ був викликаний реакцією між газоподібним воднем і металами, які використовувалися в старовинніх пломбах. У ті дні пломби робили з суміші свинцю, олова і срібла.
Нагадаємо, жахи середньовічної медицини, які пробирали до тремтіння.
Також "Знай.uа" писав, що робили в Середньовіччі з душевнохворими.