У віці 88 років померла одна з найвідоміших письменниць сучасності Урсула Ле Гуїн. найбільшу популярність здобула як автор романів і повістей в жанрах наукової фантастики та фентезі. Книги Ле Гуїн відзначені інтересом до міжкультурної взаємодії і конфліктів, даосизму, анархизму і комунізму, фемінізму, психологічних і соціальних тем. Ми вирішили розповісти вам, завдяки чому Урсула Ле Гуїн стала настільки відомою і написати про найкращі книги письменниці.

Кращі книги Урсули Ле Гуїн

Чарівник Земномор'я. Трилогія (збірник)

Це, мабуть, найвідоміший збірник книг Урсули Ле Гуїн. Завдяки йому вона отримала всесвітню популярність. Казково-фантастичне оповідання Ле Гуїн населяють маги, дракони, відьми, древні і загадкові істоти, невідомі сили води, землі і повітря. І незважаючи на всю казковість цих персонажів, у них цілком реальні для звичайної людини проблеми.

Ліва рука темряви

Популярні новини зараз

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Під Києвом зник хлопчик з дивним ім’ям і нелегкою долею - "Про його пригоди знімуть фільм"

Найважливіші молитви в Батьківську суботу: надайте повагу покійним за біблійними прикладами

Колишня Олександра Пономарьова розкрила несподіваний секрет: "Ми з його дружиною - подруги"

Показати ще

Частина "Хайнского циклу", який так само приніс Урсулі Ле Гуїн декілька престижних нагород. Тут можна дізнатися про закриту для будь-яких контактів планету «Роканноне», про Землю, яку захопили прибульці і про цікавих тубільців. Всі хитросплетіння, дивовижні народи, чудово продумані герої зробили цю розповідь і Хайнский цикл майже відразу ж класичною літературою.

Обділені «Хайнский цикл»

У цій книзі Урсули Ле Гуїн можна прочитати, напевно, найвідоміший твір з Хайнского циклу. Книга Обділені завоювала величезну кількість нагород, включаючи кілька вищих премій фантастики: "Хьюго" і "Небюла".

Крилаті кішки

Книга з однойменного циклу. Якщо класика фантастики Урсули Ле Гуїн не потребує ні в якому поданні, то деякі навіть не чули про її оповідання для дітей. Хоча в Європі вони мають не меншу популярність. Крилаті кішки – це перша книга з однойменного циклу, яка напевно сподобається вашим дітям, а можливо і вам.

Ті, що йдуть з Омеласа

Розповідь входить у збірник «Дванадцять румбів вітру» і кілька антологій, був удостоєний премії Х'юго за кращу розповідь (1974 рік). В збірниках та добірках розповідь часто відносять до Хайнскому циклу, однак логічно і сюжетно вони не пов'язані. Ця книга отримала кілька престижних нагород.

Завжди повертаючись додому

Тут перед читачами відкриється дуже незвичайний світ. Ще багато століть тому люди відмовилися від високих технологій. Але, незважаючи на це, залишився релікт давніх часів – народ Кондор, воїни якого прагнуть завоювати всіх. І коли вони стикаються з іншим народом, то зовсім не можуть зрозуміти, чому ж з ними не воюють.

Дивіться: Урсула Ле Гуїн. Промова на врученні 65-ї премії National Book Awards

Нагадаємо, що у віці 88 років з життя пішла відома письменниця Урсула Ле Гуїн.