На 28 квітня припадає народне свято Пудів день. Вірні православної церкви в цей день вшановують пам'ять апостола від 70 Пуда. Про це повідомляють ЗМІ.

Історія

Пуд жив у I столітті в Римі. Працював високопоставленим чиновником у римському Сенаті. Його будинок, як і душа, завжди були відкриті для вірних християн. Крім простих людей, йому пощастило приймати у себе первоверховних апостолів.

Пізніше з житла зробили церкву і назвали "Пастирською". За переказами, її відвідував апостол Павло. Також у ній здійснював церковні обряди апостол Петро, коли приїжджав до Риму.

Популярні новини зараз

ДБР опублікувало записи чорних скриньок з АН-26, що розбився: названо причини трагедії під Чугуєвим

Українка не стала "Міс Всесвіту" на конкурсі, поступилася перемогою мексиканці

Український викладач публічно назвав "солов'їну" мовою окупантів: "Я не разумею вашу псячу мову"

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Показати ще

Пуд був учнем і послідовником апостола Павла. Разом із ним він ходив проповідувати слово Боже. Його обрали до числа 70 апостолів-провісників, яких послали розповісти про швидкий прихід Ісуса Христа.

У часи гонінь на християн при імператорі Нероні Пуда схопили і доставили на римський суд. Йому неодноразово пропонували відмовитися від християнської віри, але апостол відмовився. Він смиренно прийняв смерть від руки ката.

Традиції та обряди

У цей день прийнято оглядати бджолині вулики. Пасічники перевіряють, як почувають себе комахи після зими, скільки померло, чи є хворі. Якщо на вулиці вже тепло і зацвітають дерева, то бджіл виносять на вулицю ближче до первоцвіту.

Знахарі і цілителі в цей день збирають бруньки горобини та калини, якщо вони ще не розпустилися. Після того як брунька розкриється, вона вже вважається непридатною для застосування в лікуванні. Якщо на цих рослинах вже розпустилися квіти, то збирають їх.

Якщо людину мучить зубнний біль, то він повинен погризти гілочку на горобині і попросити дерево позбавити його від страждань. Далі можна або пригрозити, що доля гілочки осягає все дерево, або пообіцяти, що горобину більше ніколи їсти не буде. Після цього він ніколи не повинен їсти плоди з дерева.

Прикмети

Якщо до ночі помітно похолодало – до ясних днів.

Якщо вдень небо ясне, а до ночі набігли хмари, то погода зіпсується – будуть опади.

Зоря червона – бути дощу, вітру.

Якщо вільха зацвіла, то прийшов час сіяти гречку.

Граки грають, значить, в найближчі дні буде сонячно і тепло.

Якщо бджоли закінчують роботу пізно, значить, скоро настане негода, а якщо рано, то дні будуть погожими.

Дивіться сюжет про церкву